22 Mayıs 2018, Salı


> Fenerbahçe > Robin van Persie: Belki hala burada olabilirdim

Robin van Persie: Belki hala burada olabilirdim

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie, Manchester United maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.


19 Ekim 2016 23:46

Robin van Persie: Belki hala burada olabilirdim

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin van Persie, Manchester United maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Robin van Persie'nin açıklamaları şu şekilde:

Tercümanız Deniz beni uyarana kadar olayların farkında değildim, dizi izliyordum. Bir anda inişe geçtik. Sabah 10'dan beri yoldayız. 13 saatlik bir yolculuk oldu bizim için. Uzun ve yorucu bir gündü bizim için ama iyiyiz.

11 yıllık İngiltere kariyerimden gurur duyuyorum. 8 yıl Arsenal'de, 3 yıl Manchester United'da oynadım. Çocuklarım İngiltere'de doğdu. İnişli çıkış zamanlar yaşadım. Burada büyüdüm, buraya geldiğimde genç bir çocuktuım. Çok fazla pozitif olay yaşadım. İngiltere'yi çok seviyorum. İngiliz şeklini seviyorum. Pozitif yanlarını alıyorum buradaki hayatın. Sadece hatalar veya doğrular değil geniş bir resimden bakıyorum.

Dengeyi kurmam gerekiyor. Burayı geri dönüşün keyfini yaşarken, işimi de yapmak zorundayım. Bunu da Fenerbahçe için yapacağım. Her zaman Fenerbahçe için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Günlük fikirleri çok fazla takip etmiyorum. Gazeteleri ve sosyal medyayı okumuyorum. Bunlara takılmaya başlarsınız, ileri gidemezsiniz. İyi çalışmalı, pozitif olmalıyım. Her maç harika oynayamayam belki ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu bazıları için yeterlidir, bazılar için değildir. Fikirlere saygılıyım. Yarın da istediklerimi sahaya yansıtmaya çalışacağım, yarından sonra da böyle olacak.

Ben pozitif düşünen bir insansım. Olayları olduğundan fazlaya büyütmeye gerek yok. Kulübünüzle vedalaşırsınız ve başka bir yere gidersiniz. O kadar romantik bir insan değilim, ayakları yere basan bir insanım.

"Ferguson gitmese hala burada olur muydun?" sorusuna Robin van Persie: "Hiçbir zaman bilemeyiz. Belki hala burada olabilirdim" cevabını verdi.

Bizim iyi bir takımımız var. Harika çalışmalar yapıyoruz, takımımda her geçen gün gelişme görüyorum. Şanssızdık demek kolay ama bir anlamda şanssızdık. Son maçta rakibimizin 90 dakikaya boyunca kalemize bir şutu vardı, o da gol oldu. 2 puan kaybettik. Birçok anlamda takımda çok büyük gelişme görüyorum. Bir anlamda şans da gerekiyor, daha iyi olacağımıza inanıyorum. Ligde daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Biz çok iyi çalışıyoruz.

Fenerbahçe Kulübü olarak bir şey yapacaksak birlikte yapacağımızı fark etmeleri önemli. Taraftarların destek vermesi önemli. Biz iyi işler yapacaksak bunu hep birlikte yapacağız. Dolu stat önünde oynamak güzel bir durum. Tribünlerde bazen 15 bin taraftar oluyor, ben her zaman stadımızın dolu olmasını istiyorum. Sahaya çıktığımızda, rakiplerimiz o stadı görünce korkmaya başlasın. Taraftarlarımızın gelip destek vermelerini istiyorum, onlara ihtiyacımız var"

Etiket: robin van persie, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor