20 Haziran 2018, Çarşamba


> Galatasaray > Riekerink'in raporunda ilginç Magath ve Ibrahimovic detayı!

Riekerink'in raporunda ilginç Magath ve Ibrahimovic detayı!

Galatasaray'da geçici teknik direktör Jan Olde Riekerink'in hazırladığı rapor yönetimin gelecek sene kuracağı kadroya ışık tutacak.


01 Haziran 2016 00:26

Riekerink'in raporunda ilginç Magath ve Ibrahimovic detayı!

Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak UEFA'dan aldığı 1 senelik men cezasını tamamlayan Galatasaray'da gelecek sezon yapılanması için yönetim titiz bir çalışma yapıyor. Kulübün mali yapısını önceliği olarak belirleyen sarı-kırmızılılar, gerek yeni teknik direktör seçimi gerekse de transfer edilen oyuncularla ilgili detaylı araştırmalar yapacak.

Yönetimin gelecek sezonki takımı yapılandırma anlamında en önemli yol haritası Jan Olde Riekerink'in hazırladığı rapor oldu. Başkan Dursun Özbek, Hollandalı teknik adamın raporuna büyük önem veriyor. Riekerink ise raporunda ilginç noktalara değindi.

1. İyi ve karakterli oyuncularımız ama aldıkları paranın altında eziliyorlar. Bundan sonra yapılacak transferlerde bu konuya dikkat edilmeli.

2. Bir takım için en önemli faktör güvendir. Sürekli olarak şu gelecek, sizden iyisi gelecek şeklinde haberler yapıldığı zaman güven kaybolur. Bunun önüne geçilmeli.

3. Yeni gelecek teknik direktörü oyuncularla beraber belirleyin. Türk futbolcusu duygusal. Magath gibi bir teknik adam gelirse bu sezondan daha kötüsü olur.

4. Oyuncularda en büyük eksiklik his. İlk geldiğim dönemde, "hep biz mi kazanacağız, bu kez de başkaları kazansın" duygusunu bana yansıttılar.

5. Yapacağımız transferlerde ilk önceliğimiz takım oyuncularını seçmek olmalı. Bu konuda bir eksiklik var. Öne çıkan kendini yıldız olarak görüp, diğer oyuncuları aşağılayan Ibrahimovic gibi bir isim gelirse, bunun sonucu felaket olur.

6. Çok iyi bir kondisyoner ile çalışmak zorundayız. Oyuncuların çok büyük eksiği var.

 

Kaynak: Fotospor

Etiket: Riekerink, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor