19 Haziran 2018, Salı


> Futbol > Riekerink'in Eren ve Tolga planları

Riekerink'in Eren ve Tolga planları

Jan Olde Riekerink iki yeni transferi için planlarını anlattı: "Tolga Ciğerci, Wesley Sneijder ve Selçuk İnan ile oynadığı için çok şanslı. Daha da iyi hale gelecek. Ondan çok şey bekliyoruz, gelişmesine de katkıda bulunacağız. Eren Derdiyok çok mücadele eden bir forvet. Ancak geçmiş oyunlarımızdan farklı olarak ona iki kanattan daha çok orta yaparsak Galatasaray'a son derece faydalı olur."


16 Ağustos 2016 11:06

Riekerink'in Eren ve Tolga planları

Sezona kupayla başlamak Galatasaray camiasında moralleri yükseltirken teknik direktör Jan Olde Riekerink takımını daha da iyi duruma getirmek için çalışmalarına ara vermiyor.

Galatasaray'ın Hollandalı çalıştırıcısı Jan Olde Riekerink'in aklında Eren Derdiyok ve Tolga Ciğerci var...

Beşiktaş mücadelesinin ardından teknik ekibi ile toplantı yapan ve aklındakileri paylaşan Riekerink'in sözleri şöyle:

"Olumlu şeyler var geçen seneye göre. Bu iyi haber. İyi yoldayız. Ama bir yandan eksikler var çözmemiz gereken. Bunları iyi belirleyip üzerine gitmemiz gerekiyor. Ama şunu da göz ardı etmeyelim Tolga Ciğerci'nin da Eren Derdiyok'un da ilk maçıydı. Henüz bizim oyun yapımız ile ilgili çok fikirleri yok. Biraz içgüdüsel oynadılar. Ama mücadele ve istekleri beni sevindirdi. İkisi ile de yakından ilgileneceğim. Çok daha yararlı ve farklı özelliklere sahip olabilecek kapasitedeler."

'TOLGA ÇOK ŞANSLI'

"Mesela Eren Derdiyok çok mücadele eden bir forvet oyuncusu. Bizim de geçmişten farklı olarak Eren Derdiyok'u daha çok besleyecek bir oyun düzenine girmemiz gerekiyor. Daha çok orta yaparsak daha faydalı olur.

Orta sahada Wesley Sneijder ve Selçuk İnan bizim için büyük şans. Özellikleri dışında karakterleri de çok önemli. Takımı saha içinde yönlendiriyorlar, sahip çıkıyorlar. Bu çok önemli. Tolga Ciğerci de onlarla oynayacağı için çok şanslı. Hem teknik ekip hem de Selçuk İnan ve Wesley Sneijder'den öğrendikleri ile çok iyi oyuncu olabilecek potansiyele sahip. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Ondan çok şey bekliyoruz."

Kaynak: VatanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor