25 Haziran 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Riekerink çözümü buldu!

Riekerink çözümü buldu!

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Rikerink, Beşiktaş derbisinde yaşanan defans hatalarının önüne geçmek için çareler üretiyor.


30 Eylül 2016 10:23

Riekerink çözümü buldu!

Derbinin ikinci yarısında yenilen golleri analiz ettikten sonra oyuncularına izleten Hollandalı teknik adam, defansın göbeğinde oynayan Hakan Balta ve Aurelien Chedjou ile de özel olarak görüştü.

Chedjou'nun Beşiktaş maçında yaptığı hataları tekrar etmemesini isteyen Rikerink, bu futbolcuyu antrenmanlarda yedek takımda oynatıyor. Kamerunlu futbolcunun özellikle hava toplarında yaptığı yanlışları düzeltmesi için Eren Derdiyok'a karşı deniyor. Hollandalı teknik adam, futbolcusunun bu sayede hatalarından ders almasını sağlıyor.

RIEKERINK, SEMİH KAYA'YI HAZIR TUTMAYA ÇALIŞIYOR DA...

Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Riekerink, Aurelien Chedjou'nun performansından her ne kadar da memnun kalmasa defans kurgusunu değiştirmeyi düşünmüyor. Semih Kaya'yı hazır tutmayı planlayan Rikerink, Serdar Aziz dönene kadar defans kurgusunu değiştirmeyecek. Çünkü Hollandalı teknik adam performansında her geçen gün geriye bir gidiş gördüğü genç oyuncunun şu haliyle  11'de oynamayı haketmediğini düşünüyor. Ancak maçın gidişatına göre bazı hamleler yaparak tüm oyuncularını hazır tutmayı da planlıyor.

RIEKERINK, PODOLSKI'DEN VAZGEÇMEYİ DÜŞÜNMÜYOR

Galatasaray'da sakatlığı geçen bir başka isim de Lukas Podolski... Antrenmanlara başlayan Alman oyuncuyu bu hafta 18 kişilik kadroya almak isteyen Rikerink, De Jong gibi Poldi'ye de son 10-15 dakikalık zaman diliminde şans vermeyi düşünüyor. Yasin Öztekin'in performansından memnun olsa da, Sinan Gümüş'ün alternatif olarak sahada olacağını planlasa da Hollandalı teknik adam Poldi'den asla vazgeçmeyi düşünmüyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor