21 Nisan 2018, Cumartesi


> Galatasaray > Riekerink, Beşiktaş'ı yıkma planını belirledi

Riekerink, Beşiktaş'ı yıkma planını belirledi

Beşiktaş ile derbi maçta karşı karşıya gelecek Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink saha dizilişini ve oyun taktiğini belirledi.


21 Eylül 2016 00:27

Riekerink, Beşiktaş'ı yıkma planını belirledi

Beşiktaş ile derbi maçta karşı karşıya gelecek Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink saha dizilişini ve oyun taktiğini belirledi. Takımının her geçen gün daha iyiye gittiğini ve moral olarak yükseldiğini gözlemleyen Hollandalı teknik adam, derbiyi de kazanarak Florya'daki olumlu havayı devam ettirmek istiyor. Beşiktaş'ın geride kalan tüm maçlarını analiz eden Riekerink, rakiplerinin zayıf yönlerini oyuncularına anlattı.

Riekerink, Vodafone Arena'daki ilk 15 dakikasının maçın kaderini değiştireceğine dikkat çekti. Ezeli rakiplerinin maça tam saha pres ve kanat bindirmeleriyle başlayacağını vurgulayan Hollandalı, sürpriz bir planla maça çıkma kararı aldı.

''Baskın basanındır'' diyen Riekerink, Beşiktaş'a oyunun ilk anlarında rakip alanda tam saha pres uygulama kararı aldı. Bu şekilde Beşiktaş'ı oyundan düşüreceklerine inanan Hollandalı bir de gol bulmaları durumunda rakiplerinin moralman çözüleceğini ve maçın kendilerine döneceği fikrini benimsemiş durumda.

Riekerink'e göre maçın kilidi orta saha

Beşiktaş maçının hazırlıkları sürerken Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink, taktiğini ve 11'ini şekillendirmeye başladı. Tolga ve Selçuk İnan'dan vazgeçmeyecek olan Riekerink, orta sahanın derbide kilit bölge olacağını düşünüyor. Orta sahada üstünlüğü elde tutabilmenin hesaplarını yapan Riekerink; koşan, rakibe pres yapan güçlü bir orta saha kurmayı isteyen tecrübeli teknik adam taktik antrenmanlarda da bu konu üzerinde duruyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Riekerink, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor