26 Mayıs 2018, Cumartesi


> Spor Toto Süper Lig > Rıdvan Şimşek: Yabancı kuralı değişmeli

Rıdvan Şimşek: Yabancı kuralı değişmeli

Lig Radyo'da Ömer Necati Albayrak'ın hazırlayıp sunduğu Mixed Zone programına açıklamalarda bulunan Sivasspor'un başarılı sağ beki Rıdvan Şimşek, cuma günkü Galatasaray maçı öncesi önemli mesajlar verdi.


23 Ağustos 2017 20:17

Rıdvan Şimşek: Yabancı kuralı değişmeli

Lig Radyo'da Ömer Necati Albayrak'ın hazırlayıp sunduğu Mixed Zone programına açıklamalarda bulunan Sivasspor'un başarılı sağ beki Rıdvan Şimşek, cuma günkü Galatasaray maçı öncesi önemli mesajlar verdi. İşte sözleri: 

'En hazır Galatasaray'

"Lige yeni çıkan bir takım olduğumuz için ilk hafta bariz bir zorluk yaşadık. İstediğimiz hiçbir şeyi yapamadık. Bu ligde oynayabilecek kalitedeyiz, Malatya maçına bu bilinçle hazırlandık. Şimdi önümüzde Galatasaray maçı var. İki haftadan bu yana Galatasaray'ı da diğer takımları da takip ediyoruz. Şu an bana soracak olursanız, ligdeki en hazır takım, en coşkulu takım Galatasaray. Çok zor olacak işimiz. Oyun formatımızı onlara göre ayarlıyoruz. Puan veya puanlarla dönebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Zor ama başarılmayacak bir şey değil."

'Sakatlanmasaydım...'

"Sivas'a bir alt ligdeyken geldim. Takıma herkesin emeği olduğu kadar benim de katkım oldu ve Süper Lig'e çıktık. Hocamız bana güveniyor ve şans veriyor. Sivas'ta özgüven açısından kendime geldim. Kariyerimde hiç görmediğim kadar saygı görüyorum burada. Bu da performansıma gayet olumlu yansıyor. Eksiklerim de var ama oynayarak bunları aşacağım. Futbolcunun oynaması gerekiyor. Oynamadığı sürece kendini geliştirme şansı yok. Hocamızın güvenini hissettiğim için devamlı daha ileriye gittiğimi düşünüyorum. Beşiktaş'ta ciddi bir sakatlık yaşadım ve bu beni bayağı bir geri attı. 1.5 senemi aldı geri dönebilmek. Sonrasında da bocaladık ama şu an işler yolunda. Daha da iyi olacak."

'50 bin taraftara karşı'

"Galatasaray maçında tribünde 50 bin taraftar olacak. İnanılmaz bir baskı bizi bekliyor. Bunu biliyoruz. Bu yüzden Galatasaray'ı olabildiği kadar kaleden uzak tutmak istiyoruz. Galatasaray genelde Rodriguez ve Mariano'nun olduğu kanatları kullanıyor ama Linnes de zaman zaman tehlikeli olabiliyor. Ben de savunmada hata yapmadan fırsat buldukça hücuma da katkı vermeye çalışacağım. Önlemlerimizi almaya çalışıyoruz. Hızlı oyunculardan oluşan bir takımız, bu şekilde sonuca gitmeye çalışacağız. Takıma çok iyi takviyeler oldu. Geçen seneden oyuncu sayısı 4 ya da 5... Futbol bu kazandıkça hedef koyacağız. Hocamız bu hedefi ilk 10 olarak açıkladı ama biz takım olarak daha yukarılarını da yapabiliriz. İlk 10 içinde olmak ilk sene için doğru bir hedef."

'Yabancı kuralı değişmeli'

"Takımlarımız yabancı oyuncu kullanıyor çoğunluk olarak. Türk oyuncularına biraz güvensinler. Hocalarımız özellikle... Çünkü yerli oyuncuların başaramayacağı hiçbir şey yok. Bunu sadece futbolcuların dillendirmesi gerekmiyor. Şans verilmesi gerekiyor. Bunun en güzel örneği Altınordu. Genç oyunculara şans verip bir yerlere getiriyorlar. Süper Lig'de Türk oyuncu sayısı inanılmaz az. Nasıl olacak bilmiyoruz! Bence kuralın bir an önce değişip Türk oyuncuların daha fazla şans bulması gerekiyor."

Kaynak: Lig Radyo

Etiket: rıdvan şimşekHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor