20 Nisan 2018, Cuma


> Spor Toto Süper Lig > Rıdvan Dilmen'den 4 büyüklere uyarı!

Rıdvan Dilmen'den 4 büyüklere uyarı!

Rıdvan Dilmen, bugün yazdığı yazıda yapılan transferleri, transfer politikaları ve UEFA'nın Finansal Fair- Play kriterleri ile ilgili 4 büyükleri uyardı.


05 Temmuz 2016 13:34

Rıdvan Dilmen'den 4 büyüklere uyarı!

İşte Rıdvan Dilmen'in Sabah gazetesinde yer alan yazısının bir bölümü;UEFA’nın FFP kriterlerine takılmak, yani kulüplerimizin mali açıdan duvara çarpacağı biliniyordu. Zaten filmin sonunda da esas oğlan (UEFA ve FIFA) sahneye çıkacaktı.

'Perşembe'nin gelişi çarşambadan bellidir. Aynı şekilde Türk filmlerinin sonu da bellidir. Aslında özellikle son birkaç yıldır ve bugün tavan yapan UEFA'nın Finansal Fair- Play kriterlerine takılmak, yani kulüplerimizin mali açıdan duvara çarpacağı biliniyordu.'

'Zaten filmin sonunda da esas oğlan (UEFA ve FIFA) sahneye çıkacaktı. Bizim filmin sonu belliydi. Bugün Türk futbolunun lokomotifleri diye saydığımız Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor, bu mali kriterlerden dolayı elleri kolları bağlı şekilde transferde de ince eleyip sık dokumak zorundalar. Çilek-milek kalmadı.'

Çift haneli milyon Euro'ları hiç konuşmuyoruz, okumuyoruz çünkü bırakın çift haneleri, tek hanelerde bile 5 milyon Euro'nun ötesine geçebilme şansı yok, fazlasını konuşamıyoruz bile.

Kaynak: Hürriyet

Etiket: Rıdvan Dilmen



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor