18 Haziran 2018, Pazartesi


> Avrupadan Futbol > Real Madrid ve Atletico Madrid' transfer yasağı

Real Madrid ve Atletico Madrid' transfer yasağı

FIFA, Real Madrid ve Atletico Madrid'in itirazlarını reddettiğini ve kulüplere Ocak 2018'e kadar transfer yasağı koyduğunu açıkladı.


08 Eylül 2016 19:22

Real Madrid ve Atletico Madrid' transfer yasağı

FIFA, İspanya La Liga kulüpleri Real Madrid ve Atletico Madrid'in itirazlarını reddettiğini ve Ocak 2018'e kadar transfer yasağı koyduğunu açıkladı.

Atletico Madrid ve Real Madrid, 2017/18 sezonunun devre arasına kadar transfer yapamayacak. Yaptıkları transferleri oynatamayacak.

FIFA, karara gerekçe olarak Real Madrid ve Atletico Madrid'in reşit olmayan futbolcuların transferinde usulsüzlük yapmasını gösterdi.

Eflatun Beyazlılar, cezayı hukuka aykırı gördüklerini ve CAS'a başvuracaklarını açıkladı.

FIFA Disiplin Komitesi 2014 yılında da, 18 yaşın altındaki oyuncuların uluslararası transfer ve tescil ile ilgili ihlallerinden dolayı İspanyol kulübü Barcelona’ya da transfer yasağı getirmişti.

FIFA'dan iki kulübe ret

FIFA Temyiz Kurulu, reşit olmayan futbolcu transferinde kural ihlali yaptıkları gerekçesiyle 2 dönem transfer yasağı getirilen İspanya'nın Real Madrid ve Atletico Madrid kulüplerinin, cezanın kaldırılmasına yönelik itirazlarını reddetti.

FIFA'dan yapılan yazılı açıklamada, alınan kararların gerekçeleriyle birlikte ilgili taraflara tebliğ edildiği, kulüplerin de önümüzdeki 2 dönem ulusal ve uluslararası düzeyde transfer yapamayacağı bildirildi.

FIFA, ocak ayında, 18 yaşından küçük futbolcuların transferlerinde usulsüzlük yaptığı belirlenen Real Madrid ve Atletico Madrid ekiplerinin transfer yapmasını yasaklamıştı.

Bu karar kapsamında, Real Madrid'e 360 bin, Atletico Madrid'e ise 900 bin İsviçre frangı para cezası verilmişti.

Ayrıca FIFA, reşit olmayan futbolcularının durumlarını düzenlemesi için bu kulüplere 90 gün süre tanımıştı.

Öte yandan, Real Madrid Kulübünün internet sitesinden yapılan açıklamada, adaletsiz bir karar verildiği savunularak, konunun Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) taşınacağı belirtildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: real madrid, atletico madrid, fıfaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor