24 Haziran 2018, Pazar

> Ufuk Er > Rakipsiz maç
Ufuk Er

Rakipsiz maç

19 Ağustos 2016 22:02

Fenerbahçe Şampiyonlar ligi elemelerine devam edemeyince Avrupa ligi elemelerinde Grasshoppers ile eşleşmişti...


Fenerbahçe Şampiyonlar ligi elemelerine devam edemeyince Avrupa ligi elemelerinde Grasshoppers ile eşleşmişti. İsviçre takımı olduğundan dolayı acabalarla kurayı değerlendirirken Perreira gidince artık kim gelirse gelsin 3'lüden 4'lüye döner diyerek sarı lacivertlilerin gruplara rahat kalacağını düşündüm. Ve gelen Advocaat olunca da perşembe akşamı hem 4'lüye dönüldü hem de biraz daha fazla hücum oynama gayretinde olduğunu fark ettik. Yalnız maçta ki sorun Fenerbahçenin hücuma ağır vasıta gibi çıkmasındaydı. Başlıkta da değindiğim gibi sanki kendi U-21 takımıyla maç yapıyormuş gibiydi Fenerbahçe, karşıda rakibin ''r'' si yoktu. Rakipsiz maçta Fenerbahçe tempoyu 5 dakika artırsa maç çok rahat 4'e 5'e gidecekti ama o tempo yoktu takımda. Allah'tan Stoch girdi de 2 tane mükemmel golle farkı 3'e çıkarıp turu getirdi.

Maçta gözlemlediğim bazı konular var; Emenike 4-4-3'ün sağında mutsuz bu her halinden belliydi. Fakat bazı gazetelerde Emenike'nin sağ tarafı çok iyi kullandığı ve orayı dağıttığı yönünde yazılar vardı. 6-7 tane bu rakibe bile karşı top kaybıyla mı diye soruyla cevap vermek isterim. Ben her halde Emenike'nin başka maçını seyrettim!

2.Konu ise, Fenerbahçe taraftarını anlamak mümkün değil.. Sakatlığını bahane ederek hocasına kızgın olduğu için sezonun en önemli maçlarında söylemlerinden anladığımız kadarıyla bilerek oynamayan V.Persie'yi oyuna girerken alkışlamak hangi akla hizmettir. Bir de üstüne her pasına alkışla tezahürat yapmak. Benim takımını mecazi anlamda satmış bir oyuncunun alkışlanmasını aklım almıyor. Gerçi formayı yere atmış oyuncu da geri döndü malumunuz. O da alkışlanıyor ya neyse...

Bu maç ligde ki ilk maç olan Başakşehir maçı için Fenerbahçeyi fena halde aldatır. Çünkü Başakşehir hem defansı hem de hücumu çok iyi yapan sert ve tam bir sistem takımı. Esas Advocaat'ın takımını o maçta daha iyi değerlendireceğiz. Ben bu maçta ki ilk 11'i Advocaat'ın yaptığına da inanmıyorum.

Lig demişken de tekrar süper lig ve diğer tüm liglerimiz başlıyor. İnşallah Türk futboluna,futbolumuza, ülkemize hayırlı olur. Tüm takımlarımıza başarılar. Allah'a emanet olun...En Son Dünyadan ve Avrupadan Futbol Haberleri