Altay - Ümraniyespor maç sonucu: 1-3

TFF 1. Lig'de 2019-2020 sezonunun ilk hafta mücadelesinde Ümraniyespor, deplasmanda Altay'ı 3-1 mağlup etti.

18 Ağustos 2019 Pazar 16:32 | Son Güncelleme: 19 Ağustos 2019 Pazartesi 01:00
Altay - Ümraniyespor maç sonucu: 1-3

Spor Toto 1. Lig, ilk haftasında Altay ile Ümraniyespor karşı karşıya geldi. Altay'ın 37. dakikada 10 kişi kaldığı mücadeleyi Ümraniyespor 3-1 kazandı.

Konuk Ümraniyespor'un gollerini 17. dakikada Emircan Altıntaş, 81. dakikada Ghislain Gimbert ve 90+7'de Honore Gomis atarken, Altay'ın golünü 51. dakikada Leandro Kappel kaydetti. Altay'da Özgür Özkaya 37. dakikada 2. sarı kartını gördü ve oyundan atıldı.

Spor Toto 1. Lig'in 2. haftasında Ümraniyespor Giresunspor'u ağırlarken, Altay İstanbulspor'a konuk olacak.

Maçtan dakikalar

17. dakikada kalesini terk eden Altay kalecisi Aydın’ın uzaklaştıramadığı topla buluşan Emircan’ın sol çaprazdan aşırtma vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu. 0-1
22. dakikada ceza sahası dışından Paixao’nun sert şutunda kaleci Burak uzanarak topu son anda kornere yolladı.
51. dakikada sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruşta topun başına geçen Kappel, sert bir vuruşla topu kalecinin uzanamayacağı uzak köşeden kaleye yolladı. 1-1
69. dakikada sol çaprazdan Altaylı Murat’ın orta şut karışımı vuruşunda top üst direğe çarpıp dışarı çıktı.
81. dakikada Emircan’ın sağdan ortasında ceza sahası içinde Gimbert'in sert bir vuruşunda meşin yuvarlak ağlara gitti. 1-2
90+5. dakikada Altay’ın kazandığı serbest vuruşta kaleci Aydın gol atma umuduyla kalesini terk edip rakip ceza sahasına yöneldi. Ümraniyespor kontratağında soldan ceza sahasına giren Gomis, topu boş kaleye gönderdi. 1-3

Stat: İzmir Atatürk
Hakemler: Murat Erdoğan xx, Seyfettin Ünal xx, Cem Özbay xx
Altay: Aydın Bağ x, Abdülkerim Bardakçı x (Hüsamettin Yener dk. 89 ?), Erhan Kartal xx, Gençer Cansev x, Özgür Özkaya x, Deniz Vural xx, Andreas Tatos x (Mustafa Murat Uslu dk. 40 xx), Yılmaz Özeren x (Leandrinho dk. 46 xx), Anton Putsila xx, Leandro Kappel xx, Marco Paixao xx
Yedekler: Emre Koyuncu, Cenk Özkacar, İbrahim Öztürk, Merter Yüce, Helder
Teknik Direktör: Sait Karafırtınalar
Ümraniyespor: Burak Öğür xx, Vasco Fernandes xx, Gökhan Süzen xx, Alaaddin Okumuş xx, Tarık Tekdal xx, Timur Temeltaş xx, Riad Nouri xx (Honore Gomis dk. 67 xx), Bahadır Taşdelen x (Bentley dk. 66 xx), Emircan Altıntaş xx, Serkan Göksu xx (Muhammed Gönülaçar dk. 71 x), Ghislain Gimbert xx
Yedekler: Enes Fidayeo, Emre Kurt, Yunus Emre Gedik, Ali Han Tunçer
Teknik Direktör: Ahmet Taşyürek
Goller: Emircan Altıntaş (dk. 17), Ghislain Gimbert (dk. 81), Honore Gomis (dk. 90+5) (Ümraniyespor), Leandro Kappel (dk. 51) (Altay)
Kırmızı kart: Özgür Özkaya (dk. 37) (Altay)
Sarı kartlar: Ghislain Gimbert, Tarık Tekdal, Timur Temeltaş, Serkan Göksu, Muhammed Gönülaçar (Ümraniyespor)

Kaynak: Fotospor

altay ümraniyespor
STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Trabzonspor 21 13 5 3 47 21 +26 44
2. Medipol Başakşehir 22 12 7 3 41 22 +19 43
3. Galatasaray 22 12 6 4 36 17 +19 42
4. Demir Grup Sivasspor 22 12 6 4 41 26 +15 42
5. Alanyaspor 22 11 6 5 41 21 +20 39
6. Fenerbahçe 22 11 5 6 41 26 +15 38
7. Beşiktaş 22 11 3 8 34 28 +6 36
8. Göztepe 21 9 6 6 28 23 +5 33
9. Gaziantep Futbol Kulübü 22 8 6 8 33 35 -2 30
10. Btc Turk Yeni Malatyaspor 21 6 6 9 34 30 +4 24
11. Gençlerbirliği 22 6 6 10 31 39 -8 24
12. Yukatel Denizlispor 22 6 6 10 21 30 -9 24
13. Çaykur Rizespor 21 7 3 11 21 32 -11 24
14. Antalyaspor 22 5 7 10 23 39 -16 22
15. Konyaspor 22 4 8 10 17 30 -13 20
16. MKE Ankaragücü 22 4 8 10 20 38 -18 20
17. Kasımpaşa 22 4 4 14 29 49 -20 16
18. İstikbal M. Kayserispor 22 3 6 13 22 54 -32 15
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

23 . Hafta 21 Şubat, Cuma

20:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Aytemiz Alanyaspor

20:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Aytemiz Alanyaspor


22 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif Hes Kablo Kayserispor - İ.H Konyaspor

17:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Gaziantep FC

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş. - Trabzonspor A.Ş.


23 Şubat, Pazar

13:30 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - Antalyaspor A.Ş.

16:00 clear.gif Gençlerbirliği - MKE Ankaragücü

19:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Galatasaray A.Ş.


24 Şubat, Pazartesi

20:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Yukatel Denizlispor


24 . Hafta 28 Şubat, Cuma

20:00 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Beşiktaş A.Ş.


29 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif İ.H Konyaspor - Kasımpaşa A.Ş.

17:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş. - Çaykur Rizespor A.Ş.

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş. - Fenerbahçe A.Ş.


01 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Btc Türk Yeni Malatyaspor

16:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Demir Grup Sivasspor

19:00 clear.gif Galatasaray A.Ş. - Gençlerbirliği


02 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Gaziantep FC

20:00 clear.gif Hes Kablo Kayserispor - Göztepe A.Ş.


25 . Hafta 06 Mart, Cuma

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş. - MKE Ankaragücü


07 Mart, Cumartesi

14:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - İ.H Konyaspor

17:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor A.Ş.

17:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Yukatel Denizlispor


08 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Hes Kablo Kayserispor

16:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Aytemiz Alanyaspor

19:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş.


09 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Antalyaspor A.Ş.



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »