17 Şubat 2019, Pazar


> Fenerbahçe > PSV'den Fenerbahçe'ye Cocu resti

PSV'den Fenerbahçe'ye Cocu resti

PSV ile tazminat konusunda bir anlaşma olmasa da F.Bahçe yönetimi, Phillip Cocu’yla sözleşme imzalarsa neler olabileceği üzerinde araştırma yapıyor.


19 Haziran 2018 01:24

PSV'den Fenerbahçe'ye Cocu resti

Eindhoven Dagblaag gazetesinden Rik Elfrink’e göre PSV yönetimi F.Bahçe’ye rest çekti. Cocu ila kendilerinin de artık yola devam etmek istemediğini söyledi. Ama tazminat almadan bırakmalarının da söz konusu olmadığını iletti. Bir an önce sonuçlanması istendi.

COCU’DA SON İHTİMAL FIFA YOLUYLA TRANSFER

PSV ile tazminat konusunda bir anlaşma olmasa da F.Bahçe yönetimi, Phillip Cocu’yla sözleşme imzalarsa neler olabileceği üzerinde araştırma yapıyor. Çünkü F.Bahçe 1 milyon Euro’yu geçmeyecek oranda bir tazminat düşünüyor. Hollanda’dan gelen haberler ise PSV’nin 3 ila 6 milyon Euro arasında bir tazminat istediği yönünde.

Bu konuda  hukukçu yönetici Fethi Pekin ve F.Bahçe’nin hukuk ekibi, FIFA’nın yönetmelikleri üzerinde çalışıyor. Teknik ekip tazminatları konusunda FIFA’nın uygulamaları futbolcu transferlerinden farklı.

Burada F.Bahçe’nin önüne çıkacak sıkıntı ise Cocu’nun PSV’ye üç sezon üst üste kazandırdığı şampiyonluklar olarak öne çıkıyor. Çünkü konu FIFA nezdinden mahkemelik olursa bu üç şampiyonluk yüzünden tazminat maddesi beklentilerin çok da üzerine çıkabilir. Zaten hukuk ekibi de FIFA opsiyonunu en son ihtimal olarak düşünüyor.

PSV’DEN KARŞI ATAK: ZAM VE 3 YILLIK YENİ SÖZLEŞME

Phillip Cocu ile ilgili resmi açıklama yapılmadıkça dedikoduların ardı arkası kesilmeyecek gibi. Hollanda’dan yeni bir iddia geldi. Eindhoven Dagblad gazetesinden Rik Elfrink’e göre; İstanbul’da F.Bahçe’nin kurmaylarıyla bir görüşme yapan Phillip Cocu’nun menajeri Rob Janssen, Hollanda’ya döndü. PSV’li yöneticilerle bir araya geldi. Cocu’ya teklif edilen şartları masaya koydu. Anlayış istedi. PSV yönetimi karşı atak yaptı. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Cocu’nun maaşını zam ve 3 yıllığına uzatmayı teklif etti. Bu teklif karşısında Hollandalı teknik adamın kafasının karıştı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: cocu, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın