19 Aralık 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > PSV'de 10 yılda kazanacağını Fenerbahçe'de 12 ayda alacak

PSV'de 10 yılda kazanacağını Fenerbahçe'de 12 ayda alacak

Ligi şampiyonu PSV’nin hocası Phillip Cocu’nun F.Bahçe’nin başına geçecek olması Hollanda’da spor haberlerinin bir numaralı gündemi oldu…


17 Haziran 2018 02:50

PSV'de 10 yılda kazanacağını Fenerbahçe'de 12 ayda alacak

Phillip Cocu hakkında Hollanda'da çıkan haberler:

* Cocu’nun sözleşmesinin 1+1 yıllık olacağını iddia eden de var. 2+1 yıllık olacağını da. Ortak iddia ise Cocu’nun başarılı oldukça göreve devam edeceği.

* Rakam konusu ise neredeyse kesinleşti. PSV’den net 420 bin euro kazanan Hollandalı teknik adam şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi primleriyle beraber F.Bahçe’den 4.5 milyon euro kazanacak.

* Cocu’nun sözleşmesinde 500 bin euro şampiyonluk, 500 bin euro’luk da Şampiyonlar Ligi primi olduğu, bu sezon 2 ön eleme oynayacak takımı Şampiyonlar Ligine sokması durumunda 500 bin euro’yu ikinci aydan cebine koyacağı belirtildi.

* Tazminat konusunda ise Cocu’nun 1’nci yıl dolmadan kovulması durumunda Hollandalı teknik adamın tüm parasını alacağını iddia eden de var, 1 yıllık ekstra tazminat kazanacağını iddia edende.

* Eindhovens Dagblad gazetesi Cocu’nun PSV’de 10 yılda kazanacağı parayı F.Bahçe’de 1 yılda kazanacağı için şansı kaçırmak istemediğini iddia etti. Fakat PSV’nin Cocu’nun kalan bir yıllık sözleşmesini feshetmek için 5 milyon euro’luk bir rakam belirlediğini yazdı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: cocu, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayınCanlı Skor