25 Haziran 2018, Pazartesi


> Avrupadan Futbol > Platini’nin CAS’taki duruşmasında Blatter de ifade verdi

Platini’nin CAS’taki duruşmasında Blatter de ifade verdi

Futboldan 6 yıl men edilen UEFA Başkanı Michel Platini, cezasına yaptığı itirazın ardından Spor Tahkim Mahkemesi’ndeki (CAS) duruşmasına katılırken, eski FIFA Başkanı Sepp Blatter ise tanık olarak ifade verdi.


29 Nisan 2016 16:22

Platini’nin CAS’taki duruşmasında Blatter de ifade verdi

İsviçre medyasında yer alan haberlere göre, Lozan kentinde basına kapalı gerçekleştirilen duruşma için Platini, Lozan’daki CAS merkez binasına TSİ 08.00’de giriş yaparken, Blatter ise 10.30’da duruşmaya katıldı.

Duruşma öncesinde basına konuşan Platini, cezasını kaldırılacağını umut ettiğini belirterek, "Bugün finali oynanan ve yeni başlayan bir maçtayız. Umarım sonuç iyi olacak. Umutluyum, kazanacağız." dedi. Blatter ise Platini’nin duruşmasında şahit olarak soruları cevaplandıracağını kaydetti. CAS’ın Platini hakkındaki son kararını gelecek hafta açıklaması bekleniyor.

Blatter’in Platini’ye 2 milyon İsviçre frangı verdiği gerekçesiyle FIFA, i?ki? futbol adamını da 8 yıl futboldan men cezasına çarptırmıştı. FIFA Tahkim Kurulu, görevi askıya alınan Platini’nin 8 yıllık cezasını 6’ya indirmiş, sonrasında Platini, bu cezaya itirazda bulunarak CAS’a başvurmuştu.

Kaynak: AA

Etiket: Michel Platini, Sepp BlatterHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor