24 Haziran 2018, Pazar


> Dünyadan Futbol > Platini: Futbol FIFA veya UEFA’ya ait değildir

Platini: Futbol FIFA veya UEFA’ya ait değildir

Futboldan 4 yıl boyunca men edilen Michel Platini, 12. Olağanüstü UEFA Kongresi'nin başlangıcında üyelere bir konuşma yaparak veda etti.


14 Eylül 2016 13:41

Platini: Futbol FIFA veya UEFA’ya ait değildir

FIFA Etik Komitesi tarafından futboldan 4 yıl men cezası alması ile UEFA başkanlığından istifa eden Fransız futbol adamı Michel Platini, 12. Olağanüstü UEFA Kongresi’nin başlangıcında üyelere bir konuşma yaparak veda etti.

Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Grand Resort Lagonissi Hotel’de yapılan kongrede, konuşma öncesi ve sonrasında delegelerden büyük alkış alan Michel Platini, “Futbol FIFA veya UEFA’ya ait değildir, evrenseldir” dedi. Platini, şunları söyledi:

“Bugün benim için çok duygusal bir gün. Burada sizinle olmak hem mutluluk verici, hem de son kez karşınızda olduğum için hüzünlü bir an. Şunu söylemek isterim ki benim vicdanım tamamen rahat. Ben suçsuzum. Yasal mücadeleme devam edeceğim. Futbol benim için bir yaşam. Küçük yaşlarda başladığım futbolu daha sonra profesyonel şekilde oynama şansı yakaladım ve çok güzel günler yaşadım. Buraya bugün gelerek sizinle konuşmak istedim, ama bana yapılan bu iftiraları hak etmedim. Şunu belirtmek isterim ki, bu basit oyun olan, herkesi birbirine bağlayan futbol evrenseldir. Futbol bir partidir ve insanları birleştirir. Futbol, FIFA veya UEFA’ya ait değildir, evrenseldir.”

Konuşmasının sonunda ise başkanlık seçimi için 2 adaya başarılar dileyen Platini, “Burada geçirdiğim 9 yıldan çok mutluyum. Başarılı işler yaptığımızı düşünüyorum. Kendimi gururlu ve mutlu hissediyorum. Buraya bugün şahsen gelerek sizlere teşekkür etmek ve herkese hoşçakalın demek istedim. Yeni seçilecek başkana da başarılar dilerim” diye konuştu.

Etiket: PlatiniHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor