27 Nisan 2018, Cuma


> Basketbol > Pınar Karşıyaka’dan TBF’ye tepki

Pınar Karşıyaka’dan TBF’ye tepki

Basketbol şube yönetiminin açıklaması:- "Takımımıza 5 Mayıs Perşembe akşam deplasmanda oynayacağı maçın ardından yine deplasmanda 7 Mayıs Cumartesi günü yeni bir karşılaşma oynatmak belki yönergelere göre doğru olabilir. Ancak rakibe fazladan dinlenme imkanı tanınıyorsa karar, ’tüm takımlar eşittir’ ilkesine derin bir darbe vurmaktadır"


04 Mayıs 2016 12:16

Pınar Karşıyaka’dan TBF’ye tepki

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka’nın basketbol şube yönetimi, 27. haftadan ertelenen Galatasaray Odeabank maçını 7 Mayıs Cumartesi günü oynayacak olmalarının, federasyonun "tüm takımlar eşittir" ilkesine darbe vurduğunu savundu.

Yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF), Galatasaray Odeabank-Pınar Karşıyaka müsabakasını play-off için en kritik dönemde araya sıkıştırdığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "Bu durum maalesef takımımız için ciddi olumsuzluklara neden olmuştur. Bu planlamaya göre oynayacak olduğumuz 2 maçın arasında sadece 48 saat zaman vardır. Ancak rakip takım bize nazaran kendi evinde 1 gün daha fazla dinlenme imkanı bulacaktır.

Gerek play-off’a girme gerekse sıralamada en iyi yeri alma konularında birbirleriyle mücadele eden takımlara tanınan haklar eşit olmamakla birlikte, sezon başından bu yana saha içi ve saha dışında takımımız aleyhine gerçekleşmiş hatalara karşı sessiz kalmış olsak da son yapılan bu uygulama sabır sınırlarımızı zorlamıştır." Galatasaray Odeabank’ın 29. hafta maçını bugün oynayacağı hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Takımımıza 5 Mayıs Perşembe akşam deplasmanda oynayacağı maçın ardından yine deplasmanda 7 Mayıs Cumartesi günü yeni bir karşılaşma oynatmak belki yönergelere göre doğru olabilir. Ancak rakibe fazladan dinlenme imkanı tanınıyorsa karar, ’tüm takımlar eşittir’ ilkesine derin bir darbe vurmaktadır. Sonucu her ne olursa olsun, hakkımızı her alanda arıyor olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Spor Toto Basketbol Ligi’nde yarın deplasmanda Demir İnşaat Büyükçekmece ile mücadele edecek Pınar Karşıyaka, 7 Mayıs Cumartesi günü erteleme maçında Galatasaray Odeabank’a konuk olduktan sonra normal sezonu yine deplasmanda 10 Mayıs Salı günü Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor karşılaşmasıyla tamamlayacak.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor