20 Nisan 2018, Cuma


> Basketbol > Pınar Karşıyaka antrenör arıyor

Pınar Karşıyaka antrenör arıyor

İzmir ekibi Pınar Karşıyaka, Ufuk Sarıca'dan boşalan antrenörlük görevi için arayışlarını sürdürüyor.


24 Haziran 2016 19:15

Pınar Karşıyaka antrenör arıyor

Pınar Karşıyaka’ya 4 yılda 3 kupa kazandırarak tarihe geçen Ufuk Sarıca’nın takımdan ayrılarak Beşiktaş’la anlaşma aşamasına gelmesinden sonra antrenör arayışı hız kazandı.

Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, listedeki isimlerden Yağızer Uluğ ve Selçuk Ernak’la İzmir’de, Nenad Markovic ve Aleksandar Trifunovic’le İstanbul’da görüştü. Yeşil kırmızılılara geçen sezon Le Mans’a Fransa Kupası’nı kazandıran A Milli Takım’ın eski çalıştırıcılarından Erman Kunter’in de önerildiği öğrenildi. Yeni sezonda bütçesi düşeceği için daha genç bir kadro kurmayı hedefleyen Pınar Karşıyaka’nın genç ve başarıya aç bir ismi takımın başına getirmek istediği öğrenildi.

Sözleşmesi devam etmesine rağmen Ufuk Sarıca’ya mukavelenin feshi için 100 bin dolar ödenmesi konusuna açıklık getiren Başkan Mutlu Altuğ, bu konuda şunları söyledi:

“Geçen yıl kazanılan şampiyonluktan sonra yapılan sözleşmeye göre Sarıca’ya bu sezon için yarısı peşin 600, gelecek sezon için de 700 bin dolar ödememiz gerekiyordu. Kontratta, hocanın ayrılmak istemesi halinde kulübe 200 bin dolar ödemesiyle ilgili madde ise gelecek yıl için geçerliydi. Bu sezon mukavele iki taraf için de çıkışa kapalıydı. Sözleşmeyi feshetmek için kendisine para ödeyeceğiz. Basketbol şubemiz karşılıklı anlaşmayla en makul yolu seçti.”

Etiket: Basketbol, Pınar KarşıyakaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor