15 Şubat 2019, Cuma


> Fenerbahçe > Phillip Cocu'ya ağır eleştiri

Phillip Cocu'ya ağır eleştiri

Benfica’ya elenen F.Bahçe’de teknik direktör Phillip Cpcu bir kez daha para için Türkiye’ye gittiği eleştirilerine maruz kaldı…


17 Ağustos 2018 00:41

Phillip Cocu'ya ağır eleştiri

Direkt Şampiyonlar Ligine katılacak ve istediği oranda transfer yapabilen PSV’den ayrılması bir kez daha sorgulanmaya başlandı. Cocu da bu sorulara Algemeen Dagblad aracılığıyla cevap verdi. Hollandalı teknik adam; “bu durumla başa çıkmak zorundayız. Piyasadaki olanaklar çok sınırlı. Buraya gelirlen yaratıcı olmak zorunda olduğumuzu ve bilinçli seçimler yapmamız gerektiğini biliyordum.

Bu yüzden transferler biraz uzadı. Kulüp kiralık oyuncu aramak zorunda kaldı” açıklamasında bulundu.

Cocu başarılı olmak için bir yapı kurmaya çalıştıklarını, ilk ayın yarısından sonra işlerin yavaş yavaş iyiye gitmeye başladığını belirtti. Hollandalı teknik adam, “topu biraz daha hızlı geri almak ve burada kullanılandan daha fazla baskıyla oynamak istiyoruz. Oyunumuzda gördüğüm şey olumlu. Ben bu konuda çok olumluyum. Böyle bir ilk hayal kırıklığından sonra bile…” sözlerini kullanmayı tercih etti.

KIEFT: COCU, F.BAHÇE’YE 5 KATINI KAZANACAĞI İÇİN GİTTİ

F.Bahçe’nin Benfica’ya elenmesi Türkiye’de normal karşılandı… fakat Phillip Cocu ülkesinde yerden yere vuruldu. Şampiyonlar Ligi elemelerinin  değerlendirildiği Fox Sports’taki sabah programında yorumcu Wim Kieft, “çok para kazanma hırsı futbolun virüsü. Oscar’lar, Ramires’ler, Carrasco’lar Çin’e gidiyor. Cocu da İstanbul’a gitti. Şampiyonlar Ligi’nde direkt katılacak, kendisi döneminde 100 milyon euro’ya yakın transfer yapılmış ve istediği takım kurulmuş PSV’yi bıraktı. FFP yüzünden transfer yapamayan. Yaş ortalaması 30’un üzerinde olan bir takıma. Maçı canlı izledim. 60’dan sonra enerjisi bitti Cocu’nun takımının. Ama neden gitti? Çünkü kazandığının 5 katını kazanacak PSV’de çalıştığı son 5 yılda kazandığından daha fazlasını kazanacak. 3 yıl İstanbul’da çalışıp, PSV’de 15 yılda alabileceğini kazanacak…” dedi.

ELFERINK: COCU’YA 3 OYUNCU SÖZÜ VERİLMİŞTİ

F.Bahçe’nin elenmesine bir başka tepki ise Eindhoven Dagblad gazetesi muhabiri Rik Elferink’ten geldi… Elferink, “Cocu, İstanbul’a giderken; Bruma, Narsingh, Locadia’ya ihtiyacı olduğunu söyledi. Kendisine orasının F.Bahçe olduğu, çok daha iyileriyle görüşüldüğü, Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde stoper, kanat oyuncusu ve forvetin bitirileceği sözü verildi. Ama Cocu, Benfica maçına forvetsiz çıktı” iddiasında bulundu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın