24 Nisan 2018, Salı


> Fenerbahçe > Pereira, Pazartesi günü sürpriz yapacak

Pereira, Pazartesi günü sürpriz yapacak

Fenerbahçe, Vitor Pereira'nın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmek için gelecek hafta Pazar gününe kilitlendi.


15 Ağustos 2016 01:44

Pereira, Pazartesi günü sürpriz yapacak

Vitor Pereira antrenmana çıkmayarak ana görevini yerine getirmedi. Fenerbahçe disiplin tüzüğünde yer alan ''kulübün bilgisi dışında, idmana çıkmamak, ülkeyi terk etmek'' maddesini işleme koydu. Kulübün bilgisi dışında idmana çıkmamak yüzünden 15 bin Euro ceza kesilen Portekizli teknik adam hakkında ülkeyi terk etmeyle ilgili şu madde işletilecek:

İzin almadan idmana çıkmayan personel, aynı eylemi tekrarlarsa her gün için yüzde 10 oranında artan şekillerde cezalandırılır. Üç gün üst üste idmanda yer almayan personelin sözleşmesi otomatik olarak askıya alınır. Aynı personel izinsiz olarak ülkeyi terk ederse, bu personel için kendisine kesilen son ceza üzerinden 10 katına kadar para cezası kesilir.

Pereira'nın Pazartesi günü idmana katılmaması durumunda kendisine kesilecek olan cezanın 200 bin Euro'yu bile bulabileceği gelen bilgiler arasında.

Pereira, Pazartesi günü sürpriz yapacak

Vitor Pereira'nın anlaşma yaptığı MGRA Hukuk Bürosunun tüm uyarılarına rağmen Türkiye'yi terk etmesi kendisi adına sıkıntıya neden oldu. Hukuk Bürosu'nun Pereira'yı Türkiye'ye dönerek idmana çıkması konusunda uyardığı ve Pazartesi sabah Samandıra'da olması konusunda sürpriz yaşanabileceği ise kulüp içinde konuşulmaya başlandı.

Pereira, Pazartesi günü de gelmezse fesih hakkı doğacak

Fenerbahçe, Vitor Pereira'nın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmek için gelecek hafta Pazar gününe kilitlendi. Pereira'nın sunduğu güvenlik gerekçesinin 'haklı bir sebep' olarak sunulamayacağını iddia eden Fenerbahçe'nin hukuçuları, ''kulüp izni olmadan sürekli 3 gün ve sezon içinde 10 gün müddetle Fenerbahçe ile irtibatını kestiğinin noter vasıtasıyla ispatı gerekmekte'' maddesini hayata geçirecek. Pazartesi günü de idmana katılmaması durumunda Pereira'nın sözleşmesini feshetmek için harekete geçecek olan sarı-lacivertli yönetim gelecek Pazar'a kadar Pereira'nın gelip idmanlara başlamaması durumunda ise elini çok güçlendirecek.

Souza ve Fabiano, Pereira'nın şahitleri olacak

Fenerbahçe bugün de idmana katılmazsa Vitor Pereira'nın sözleşmesini tek taraflı olarak feshedecek. Daha sonra ise mahkeme süreci başlayacak. Pereira'nın mahkeme sürecinde görevini yapamadığı ile ilgili en önemli dayanak noktası gazete haberleri olacak. Son günlerde basında çıkan çalışmasına izin verilmediği ile ilgili haberleri dosyalayan Pereira'nın Türk avukatı ayrıca, CAS'a kadar gidecek olan duruşmada Fenerbahçeli futbolcuların da tanık olarak dinlenmesi konusunda harekete geçti. Pereira'nın İstanbul'dan ayrılırken kendisine en yakın isimler olan Souza ve Fabiano'dan da yaşananlar konusunda destek istediği ve söz aldığı gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Fotospor

Etiket: pereira, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor