26 Nisan 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > Pereira ile Advocaat arasındaki 7 büyük fark

Pereira ile Advocaat arasındaki 7 büyük fark

Fenerbahçeli yöneticiler ve futbolcular daha 3-4 gün olmasına rağmen Vitor Pereira ile Dick Advocaat arasındaki ayrımı fark etmeye başladı.


21 Ağustos 2016 14:01

Pereira ile Advocaat arasındaki 7 büyük fark

İşte Samandıra'da çalışan personelden, futbolculara ve yöneticilere kadar herkesin fark ettiği farklar:

1- Pereira'nın üzerinde olan bilgiç tavrın aksine, Advocaat'ta babacan bir tavır var.

2- Advocaat asla ben bilirim demiyor. Dinliyor. Yorumluyor. Fikir alıyor. Pereira'daki en büyük sıkıntı "ben daha önce böyle yaptım oldu" tavrıydı.

3- Advocaat herkesin fikrini dinliyor. Daha geldiği ilk gün futbolculara, hangi sistemle oynamak istediklerini sordu. "3-5-2 ile devam etmek isterseniz, edebiliriz" yorumunu yaptı.

4- Aziz Yıldırım'la yaptığı ilk toplantıda Başkan'ın söylediği, "hücum eden. Coşkulu. Çok gol atan. Herkesi tribünlere çeken bir takım istiyorum" sözlerine, "ben de böyle bir takım istiyorum" cevabı vermesi herkesi mutlu etti.

5- Pereira'nın geldiği ilk dönemde Türk futbolu hakkında bilgisi olmamasının aksine, Advocaat'ın takımdaki her oyuncuyu tanıması dikkatlerden kaçmadı.

6- Pereira idmanlarda uyarılar yapmak yerine, herkesi izliyor. Daha sonra yapmaları gerekenleri anlatıyordu. Advocaat ise hemen el atıyor. Yanlışları söylüyor.

7- Taktiğin kendisi için önemli olduğunu ama zorunluluk olmadığını söylüyor. 4-3-3 zorunluluk değil. Gerekirse 4-4-2 veya 3-5-2 bile oynayabileceklerini anlatıyor. Pereira ise sezon başında, "3-5-2 oynayacağız kendini hazırlayın" demiş ve vazgeçmemişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahçe, Dick Advocaat, Vitor PereiraHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor