28 Mayıs 2018, Pazartesi


> Milli Takım > 'Oyuncularım olaylardan baya etkilenmiş'

'Oyuncularım olaylardan baya etkilenmiş'

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ukrayna maçının ardından açıklamalarda bulundu.


07 Ekim 2016 00:46

'Oyuncularım olaylardan baya etkilenmiş'

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Ukrayna maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Terim şunları söyledi:

'Çok kötü bir oyun, izahı yok'

"Başlangıcımız iyi olmadı ama ne kadar olaylardan sıyırmaya çalışsak demek ki maç öncesi olaylardan etkilendiler. Çok kötü bir oyun. Başka bir izah tarzı yok. Kendi sahanızda böyle bir seyirciyle iyi başlayamıyorsanız... Konya seyircisine teşekkür ediyorum."

'Yaşanan olaylardan etkilenmişler'

"Böyle kötü bir başlangıç beklemiyordum ilk 45 dakika için. Düşünüyorum, düşünüyorum... Özellikle birkaç oyuncumuzun milli takımda yaşanan olaylardan etkilendiği görülüyor. İkinci yarı giren arkadaşlarımız baya iyi koştular ve iyi mücadele ettiler ama skordan memnun değiliz. Bakalım ne olacak..."

'Hakan Çalhanoğlu da etkilenmiş'

"Görünen o ki Hakan Çalhanoğlu da olaylardan etkilenmiş. Biz uzak tutmaya çalışıyoruz ancak olmuyor demek ki. İkinci yarı değişiklikleri yaparken bir çoğunun yüzünde o ifadeyi görüyorsunuz. Oyuncularınızı tanıdığınız için üzülüyorsunuz ama oyun da devam ediyor. Gençler, bazıları kaldıramayabiliyor bunu. Yapılacak bir şey yok. Sadece aklı selime davet ediyoruz. Futbol dışı olayların milli takıma yansımaması lazım aslında fakat maalesef öyle olmuyor."

'Bugünkü tek tesellimiz bazı gençlerimizin bizi çok mutlu etmesi'

"Çok klişe ama söylemek zorundayım. Daha çok maç var. Sekiz maç var. Çok şey değişir. Kaybetmemek önemli. Kazanamamak da bir o kadar bizim adımıza üzücü. Bugünkü tek tesellimiz bazı gençlerimizin bizi çok mutlu etmesi. Tüm takımın 2-0'dan sonraki baş kaldırışı da bizim adımıza sevindirici. Olaya bu pozitif yönden bakmak lazım. Birçoğu genç ve yeni milli oluyorlar. Savaşacaklar ve savaşan bir takım ortaya çıkacak diye düşünüyorum ben."

Etiket: Türkiye, Faith TerimHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor