20 Nisan 2018, Cuma


> Osmanlıspor > Osmanlısporlu futbolcu Umar'a Samsun'da hakaret davası

Osmanlısporlu futbolcu Umar'a Samsun'da hakaret davası

Samsunsporlu bir taraftarın, sosyal medya üzerinden kendisine küfür ettiği iddiasıyla Nijeryalı futbolcu Aminu Umar hakkında açtığı davanın görülmesine başlandı.


06 Haziran 2016 14:34

Osmanlısporlu futbolcu Umar'a Samsun'da hakaret davası

Samsun'da bir taraftarın, sosyal medya üzerinden kendisine küfür ettiği iddiasıyla Osmanlıspor'un Nijeryalı futbolcusu Aminu Umar hakkında açtığı davanın görülmesine başlandı.

Samsun 4. Asliye Ceza Mahkemesinde başlayan davaya, davacı Umut Özen ve avukatı katılırken, futbolcu Aminu Umar ile avukatı katılmadı.

Duruşma, 12 Ekim 2016'ya ertelendi.

Alacaklarını alamadığı için 2 yıl önce Samsunspor'u FIFA'ya şikayet eden ve sözleşmesini tek taraflı fesheden Umar, ardından Osmanlıspor ile sözleşme imzalamıştı.

Umar'ın, forma giydiği Osmanlıspor'da, Medicana Sivasspor maçında kırmızı kart görmesi üzerine Samsunsporlu taraftar Umut Özen, sosyal medya hesabından kırmızı kartın haklı olduğu yönünde bulunduğu eleştiri nedeniyle kendisine sosyal medyadan küfrettiğini öne sürerek, avukatı Ertan Avcı aracılığıyla Umar hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetçi olmuştu.

Şikayet dilekçesine sosyal medya üzerinden Umar'ın yaptığı paylaşımlar da konulmuş, futbolcunun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca talimatla ifadesi alınmıştı.

Etiket: Osmanlıspor, UmarHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor