24 Nisan 2018, Salı

> Ufuk Er > Ortaya karışık
Ufuk Er

Ortaya karışık

13 Ağustos 2016 12:44

Başlığımızda "ortaya karışık" dedik çünkü bugün sizlere farklı konulardan bir derleme hazırladım.


Önceliğimiz tabii ki süper kupa ve derbi.. Benim favorim Galatasaray. Gerek hazırlık maçlarında ki performansları, gerek Beşiktaş'a göre daha sorunsuz kamp geçirmeleri, gerekse de formda oyuncu sayısının daha fazla olmasından dolayı sarı kırmızılıları bir adım önde görüyorum. Bir de önceki senelerin aksine bol gollü bir maç beklediğimi unutmadan söyleyeyim.
Bu maçtan daha önemli olan 2. konumuzla devam edelim. Kulüpler yasası çıkmalı! Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir kulüpler yasası var yalnız taslak halinde şuan incelenmeyi bekliyor. Bu yasanın en önemli maddelerinden biri yöneticilere verilen cezaların şu kadar katlanması veya bu kadar süreyi aşması halinde yöneticinin bir daha yöneticilik yapmamasını içeren maddesidir. Ben sükûnetin ve doğru söylemlerin daha çok artması açısından Türk futbolunun geleceğini de düşünerek bu yasanın çıkması taraftarıyım. Yalnız 6222 nasıl çıktıktan sonra yumuşatıldıysa bu yasanın çıktıktan sonra yumuşatılmayacağı açık net ortaya konmalıdır. Tabii ki kulüplerimiz bu yasanın çıkmasını ne kadar ister bunu da siz okurlarımızın takdirlerine bırakıyorum

Bir başka konu da serbest bırakılan yabancı sayısı.. TFF acil bir geri dönüşle yabancı sayısını yeniden düzenlemeli. Özellikle büyük kulüplerimiz yabancı serbest kalmadan önce ki yerli futbolcu fiyatlarında acemilik yaşayıp uçuk rakamlara itildiler. Şimdi ise akıllandıklarını düşünüyorum ve yabancı sayısının acil olarak düşürülmesini savunuyorum. Gerekçemiz ise çok basit, yerli oyuncuların takımlarında ki  az süre almalarından dolayı milli takımımız başarılı olamıyor ki böyle giderse de bundan sonra çok turnuva kaçıracağımız aşikar görünüyor.

Ve alt yapılar da ki cevherler.. Tüm takımlarımızın U-21 diye adlandırılan eski adıyla PAF takımları mevcut. Bir-iki istisna hariç hiçbir takımımız da sezon başı kampına götürülüpte takımda kalan oyuncu mevcut değil. Çünkü onların yerine Nijeryalılar, Kamerunlular, Gineliler var.

Türk futbolunun kurtuluşu için, sakin kalabilmemiz için, doğru olabilmemiz için, başarılı olabilmemiz için benliğimizi bulduğumuz ve tarihimizi yeniden hatırladığımız şu günlerde özümüze dönmek zorundayız. Bu iki önemli konu da bana ilham olan Sn. Kemal Belgin hocama çok teşekkür ediyorum. Son olarak da Premier ligle (İngiltere ligi) alakalı bir hatırlatma yapayım tüm futbol severlere.. M.City; Guardiola, M.United ; Morinho, Chelsea; A.Conte, Liverpool; Kloop, son şampiyon Leicester; yine Ranieri ile sezona giriyor. Dünya çapında ki önemli hocalar Premier ligde buluştular. Harika maçlar ve inanılmaz heyecan bizleri bekliyor. Eeee bu kadar ortaya karışık yeter yeniden görüşmek üzere Allah'a emanet olun.