19 Nisan 2018, Perşembe


> Diğer Sporlar > Onur Şipal'den Rio'da final sözü

Onur Şipal'den Rio'da final sözü

"Hedefim olimpiyatlarda altın madalya ama en kötü final sözü veriyorum."


24 Mayıs 2016 13:16

Onur Şipal'den Rio'da final sözü

Milli boksör Onur Şipal, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'ndan altın madalya ile dönmeyi hedeflerken, en kötü ihtimalle final sözü verdi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilen milli takım kampına katılan Onur Şipal, AA'ya yaptığı açıklamada, boksa 8 yaşında Bayburt'ta başladığını, 19 senedir de bu sporu yaptığını belirterek, 2005 yılından beri de Fenerbahçe Kulübü'nün sporcusu olduğunu söyledi.

Bayburt'ta beden eğitimi öğretmeni olarak da görev yapan Onur, 14 senedir milli takımda yer aldığını belirtti.

Milli takıma büyükler kategorisinde 17 yaşında seçildiğini ve son 10 yıldır da büyükler kategorisinde mücadele ettiğini anlatan Onur Şipal, "Şu anda olimpiyatlara hazırlığımız devam ediyor. Daha önce 2008 Pekin Olimpiyatları'na katıldım. 2012 Olimpiyatları nasip de yokmuş gidemedik, 2016'da gidiyorum" dedi.

Onur Şipal, olimpiyatlarda dünyanın en iyi boksörlerinin ringlere çıktığını bunun için de çok çalışmaları gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Biz 2008 olimpiyat oyunlarında en iyilerin arasında yer aldık ama madalya olmadı. Aradan 8 yıllık zaman geçti, 8 yılda çok şey değişti. Onur da değişti. Sekiz yılda tecrübe kazandım. Bir sürü maç yaptık. Şu anda hedef olimpiyatlara katılmak değil madalya ile dönebilmek. Olimpiyat oyunlarına kadar en üst seviyede forma geleceğiz. Biz hesaplarımızı ona göre yaptık. Bir sporcu yılda iki kez en üst seviyede form tutar, biz birini eylül ayındaki unvan maçında tutmuştuk. Diğerini de ağustos ayında yapılacak olimpiyatlara hazırladık, ona göre planımızı yaptık ve uyguluyoruz. Benim hedefim olimpiyatlarda altın madalya ama Türkiye'ye en kötü final sözü veriyorum."

Onur Şipal, kendisine güvendiğini ve hedefine ulaşacağına inandığını ifade ederek, şampiyonaya tam kapasite hazırlanmış şekilde gideceğini sözlerine ekledi.

Etiket: 2016 Rio Olimpiyat Oyunları altın madalya Fenerbahçe Kulübü Milli boksör Onur ŞipalHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor