23 Haziran 2018, Cumartesi


> Trabzonspor > Onur Kıvrak: Trabzon vatanına tam anlamıyla sahip çıkan bir şehirdir

Onur Kıvrak: Trabzon vatanına tam anlamıyla sahip çıkan bir şehirdir

Spor Toto Süper Lig'de Eskişehirspor'a 1-0 mağlup olan Trabzonspor'un kaptanı ve file bekçisi Onur Kıvrak, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamalarda, "Terörist arıyorsalar dağa çıksınlar" dedi.


01 Mayıs 2016 13:28

Onur Kıvrak: Trabzon vatanına tam anlamıyla sahip çıkan bir şehirdir

Trabzonspor'un kaptanı Onur Kıvrak, Eskişehirspor maçı sonrası çok tartışılan penaltı pozisyonu ile ilgili olarak, "Artık takım olarak, camia olarak bu tür şeylere alıştık. Pozisyonun penaltı olduğunu düşünmüyorum. Orta hakem de penaltı vermedi ama yan hakem penaltı noktasını işaret etti. Her hafta aynı pozisyonları yaşıyoruz ama bize o pozisyonlarda penaltı verilmiyor" dedi.

Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar sonrası Trabzon'un yanlış lanse edildiğini savunan milli kaleci şöyle konuştu:

"Bizim şehrimiz çok güzel bir şehir, insanımız çok güzel insan. Bizim insanlarımız bayrağına da, takımına da, şehrine de, ülkesini de sahip çıkar. Hemen linç operasyonuna geçildi, hatta ileri gidilip 'terörist' denildi. Bu kadar kolay olmamalı. Trabzon bu ülkenin en milliyetçi şehirlerinden biridir. Orada yaşamayanlar bu şekilde rahat konuşabiliyorlar. 9 yıldır Trabzon’dayım. O şehirle yaşıyorum. İnsanların gözünde bunu nasıl büyüttüler bilmiyorum ama bunu yapanların da bu işte parmağı olduğunu biliyorum. Süreç çok eskiye, 2010-11 yılına kadar dayanıyor. Bugün kazanmayı çok istedik, olmadı. Maalesef yine bir penaltı çalındı. Sadece Allah’ın adaletine inanırım ve o adaleti bekleyeceğim. İnşallah dualarımız kabul olur. O adaleti görmek istiyorum. Biz 2011 yılında çok çektik. Takımımızın dağılmasındaki en büyük sebeplerden biri budur. Hak edilen maalesef elimizden alındı, çalındı. Onu içime sindiremiyorum. Maç kazanırsın, kaybedersin, hakem hata yapabilir. Önemli değil. İnsanlar 2011 yılında kaldınız diyorlar. Evet, orada kaldık ama hatırlarsanız burada Eskişehir maçında bir taraftarımız hayatını kaybetmişti. ‘Bizi yine şampiyon yapmayacaklar’ deyip ve vefat etmişti. Gittiği yerde huzurlu olsun diye kazanmayı çok istemiştik ama olmadı. Trabzon, yürekleriyle duran, oynayan bir topluluk, küçümsenecek bir camia değil. Trabzon milliyetçi bir şehir, bayrağını seven bir şehir, bayrağı için canını verecek bir şehir. Terörist lafına kesinlikle katılmıyorum. Eğer terörist arıyorlarsa gidip dağlardan onları indirsinler. Trabzon, vatanına tam anlamıyla sahip çıkan bir şehirdir."

Kaynak: DHA

Etiket: Trabzonspor, Onur Kıvrak



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor