21 Haziran 2018, Perşembe

> Kadir Bıyıklı > Onazzi ile Yusuf
Kadir Bıyıklı

Onazzi ile Yusuf

21 Ağustos 2016 12:24

Yusuf’la yazıya ve sezona başlıyorum. Ne bir katkısı oldu ne de gollük pozisyonları değerlendirdi.


Neden 90 dakika sahada kaldı? Onazzi’nin yüzde 10’u kadar katkı sağlasaydı, görsel açıdan farklı bir Trabzonspor izlerdik. Maçın farkı Onazzi ile Yusuf farkıdır. 

Ersun hocanın İbanez tercihi korkudan kaynaklanıyor olabilir. Avni Aker, ilk maç yenilgiden korkmuşsa, kabul edebiliriz. Eğer İbanez ile sezon içinde oynayacaksanız İbanez ile başlayın. Durica, Onazzi haricinde geçen sezondan farkı yok. Yani bu takımın yolu uzun. Olur mu olmaz mı bilemem. Ersun Yanal 2007’de geldiğinde daha hazır bir takıma gelmişti. Şimdi sıfırdan takım kuracak. İşi geçmişe göre zor.

Şansı Muharrem Usta gibi bir başkanın olması. Eğer bu başkanla da olmazsa bundan sonrası zor. Nokta oyuncular aldılar diyebilirim. Onazzi ile Durica. İkisi de büyük eksikti. Castillo dün akşam sahada olmasa da yerinde bir transfer. Muhammed Demir işi ne olacak merak ediyorum. Sakatlanmış olsa da maçta yoktu diyebilirim. N’doye ve Cardozo’yu Ersun Yanal’ın bırakmaması lazım.

İlk devrede 1 ikinci devrenin sonunda 2 gol. Golleri atan, Onazzi. Kasımpaşa net 2-3 pozisyon kaçırdı. Birini Onur kurtardı, birini Durica kesti. Yani eski hastalıkları devam ediyor. Golleri atan bir forvet oyuncusu değil; ön libero. Bu takımın forvetleri nerede diye sorarlar?

Avni Aker’deki ilk maç hak edenin kazandığı, adil bir sonuç oldu. Dediğim gibi yolu uzun bu takımın. Yoluna neler çıkar, kimlere takılır, bu seviyenin ne kadar üstüne çıkar. Hep birlikte göreceğiz.