12 Aralık 2018, Çarşamba


> Basketbol > Ömer Cansever: Önümüzdeki sezon genç ağırlıklı kadromuz olacak

Ömer Cansever: Önümüzdeki sezon genç ağırlıklı kadromuz olacak

Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri Ömer Cansever ve Mahmut Recevik, GS TV’nin “Son Topa Kadar” programının konuğu oldu.


02 Mart 2018 17:55

Ömer Cansever: Önümüzdeki sezon genç ağırlıklı kadromuz olacak

Hem Kadın Basketbol hem de Erkek Basketbol takımlarının içinde bulunduğu durumları değerlendiren Ömer Cansever ve Mahmut Recevik, önümüzdeki sezondan itibaren alınacak radikal kararların sinyallerini verdi.

Ömer Cansever’in açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

“Gelecek sene daha farklı bir kadın basketbol takımı ortaya çıkaracağız. Gençlerin ağırlıklı olacağı bir kadro kuracağız. Bunun tüm vebalini üzerime alıyorum.”

“Daha ucuz kadrolar, daha Galatasaray kadroları kuracağız. Bazı yabancı oyuncularımızadan feragat edeceğiz. Antrenörümüz bir yabancı oyuncuyu oynatmadığını söyledi. Canı istediğinde oynuyorlar canı istemediğinde oynamıyorlar. Bunları kapatacağız.”

“Belki daha kötü sonuçlar alacağız ama yerli bir kadroyla oynayacağız. Bunlar kaldırmayacağımız derecede büyük bütçeler. Sponsor bulmamız da mümkün değil.”

“Bir kadın basketbolcumuzun evinin kirası ödenmemiş. Her gün hacizlerle mücadele ediyoruz.”

“Önümüzdeki sezon yerli ağırlıklı genç bir takımımız olacak. Seyirci beğense de beğenmese de ben kellemi koydum. Ben yabancı oyunları getirip peşinde koşmanın kolay olmadığını düşünüyorum.”

“Menajerlere 400 bin Euro borcumuz var.”

“Yabancı oyuncu sayısını mümkün olduğunca azaltacağımız bir gerçek. Hem antrenmanlarda hem maçlarda keyfi davranıyorlar, antrenörlerini zor duruma sokuyorlar.”

Mahmut Recevik’in sözlerinin satırbaşları şu şekilde:

“Oyuncularımızı, antrenörlerimizi rahatlatacak bir ödemeyi takımlarımıza yaptık.”

“Biz bilmiyor muyuz kadın takımına 1 numara, erkek takımına 5 numara almayı? Biz durumu kurtaralım, önümüzdeki sezon önümüze bakarız diyoruz.”

“EuroCup şampiyonu olan takımdan Stephane Lasme’nin 290 bin Dolar borcu ödenmemiş. 400 bin Dolar’lık bir transfer yasağımız var.”

“Geçtiğimiz sezondan basketbolculara ödenecek para 1 milyon 50 bin Euro. Borç olarak duruyor bu para.”Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor