24 Mayıs 2018, Perşembe


> Diğer Sporlar > Olimpiyatlarda hedef en az 3 altın madalya

Olimpiyatlarda hedef en az 3 altın madalya

Serdar Cinkılıç, "Olimpiyatlarda güreşteki hedef en az 3 altın madalya" dedi.


09 Haziran 2016 16:23

Olimpiyatlarda hedef en az 3 altın madalya

Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Serdar Cinkılıç, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda hedeflerinin en az 3 altın madalya olduğunu söyledi.

Cinkılıç, yaptığı açıklamada, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak organizasyona en iyi şekilde hazırlandıklarını dile getirdi.

Olimpiyatların büyük önem taşıdığına dikkati çeken Cinkılıç, "Milli takımımız, olimpiyat hazırlıklarını sürdürüyor. Olimpiyatlara kadar bütün eksiklerimizi tamamlayacağız. Olimpiyatlarda güreş branşında beklenti çok yüksek. Sakatlık ve diğer şanssızlıklar olmazsa, inşallah iyi bir sonuç bekliyoruz" dedi.

Olimpiyatlardaki madalya hedefleriyle ilgili Cinkılıç, "Şu kadar madalya alırız demek çok zor, çünkü bazen basit hatalardan maç gidiyor ama iyi sonuçla döneceğimize inanıyorum. Türkiye'de güreş sporunu daha ileriye götürmek için burada alacağımız başarı önemli. Rio'yu çok önemsiyoruz. 3 altın madalya alırsak Türkiye için iyi bir başarı olacak." ifadelerini kullandı.

Kadınlarda ilk kez 5 sporcu

Olimpiyatlarda 14 milli güreşçinin mücadele edeceğini hatırlatan Serdar Cinkılıç, "Serbest güreşte erkeklerde 6'da 6, kadınlarda 6'da 5 vize aldık. Grekoromende ise 6'da 3 kota elde ettik. Kadınlarda olimpiyatlara katılım açısından büyük başarı sağlandı. Bu sene, 5 sporcu ile en yüksek katılım sağlanan yıl oldu. Kadın sporcularımızdan da madalya bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor