22 Nisan 2018, Pazar


> Diğer Sporlar > Olimpiyatlara hazırlanan kızını yalnız bırakmıyor

Olimpiyatlara hazırlanan kızını yalnız bırakmıyor

Merve Nur Eroğlu: "Antrenmanlara, şampiyonalara annemle birlikte gidiyorum."


13 Haziran 2016 12:25

Olimpiyatlara hazırlanan kızını yalnız bırakmıyor

Olimpiyat kotası alan ve Bolu'da günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını sürdüren bedensel engelli milli okçu Merve Nur Eroğlu'nu, annesi yalınız bırakmıyor.

Bolu'da 6 yaşında trafik kazası geçirmesi sonucu bedensel engelli olan milli okçu Merve Nur, Bolu Emniyet Müdürlüğünün Spor Engel Tanımaz Projesi kapsamında 5 yıl önce başladığı okçuluk sporunda başarılara imza atmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Fransa'da düzenlenen Paralimpik Okçuluk Avrupa Şampiyonası'nda ikincilik elde eden ve olimpiyat kotası alan Merve Nur, Bolu Emniyet Müdürlüğüne ait spor salonunda günde 6 saat süren çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürüyor.

Olimpiyatlara hazırlanan Merve Nur'u, annesi Emine Eroğlu (45) da hem yalınız bırakmıyor ve hem de çalışmalarında kızına yardım ediyor.

Okçuluğa 2011 yılında başladığını ve 5 yıldır aralıksız olarak çalıştığını anlatan Merve Nur, AA'ya yaptığı açıklamada, "Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi oldum. O yarışmada olimpiyat kotası aldım. Takım olarak da ikinci olduk" diye konuştu.

"Hedefim olimpiyat şampiyonu olmak"

Günde çift antrenmanla olimpiyatlara hazırlandığını anlatan Merve Nur Eroğlu, "Şu anda kamptayız. Sabah 8'den akşam 6'ya kadar aralıklarla antrenman yapıyoruz. Günlük yaklaşık 6 saat sürüyor antrenmanımız. Hedefim olimpiyat şampiyonu olmak. İlk hedefim olimpiyatlara gidebilmekti. Amacıma ulaşıyorum yavaş yavaş. İnşallah eylül ayında da olimpiyat şampiyonu olurum" ifadelerini kullandı.

Merve Nur, engellilerin sporla tanışması gerektiğini vurgulayarak, sporla yapmaması halinde şu an bu durumda olamayacağını, spor sayesinde kendisine güven geldiğini dile getirdi.

"En büyük destekçim annem"

Annesinin kendisini yalnız bırakmadığına dikkati çeken Eroğlu, "Antrenmanlara, şampiyonalara annemle birlikte gidiyorum. En büyük destekçim annem. Başarımı anneme borçluyum. Annemle olimpiyatlara gideceğiz." şeklinde ifade etti.

Anne Emine Eroğlu ise, kızının 6 yaşında trafik kazası sonucunda bedensel engelli olduğunu, ilk, orta ve liseyi bitirdikten sonra okçuluk sporuyla tanıştığını belirtti.
Eroğlu, kızını yalınız bırakmadığını ve elde ettiği başarılardan dolayıda çok mutlu olduğunu, başarılarının devam etmesi için birlikte çalıştıklarını söyledi.
"Kızımla şu anda olimpiyatlara hazırlanıyoruz" diyen Eroğlu, "Kızım girdiği şampiyonadan olimpiyat kotasını aldı. Nasip olursa olimpiyatlara da beraber gideceğiz. Hedefimiz orada madalya almak. Okçulukla tanıştıktan sonra hayatında süper bir değişiklik oldu. Kendine güveni geldi. Şu anki duygularım anlatılmaz yaşanır. şeklinde konuştu.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor