22 Mayıs 2018, Salı


> Basketbol > Oktay Mahmuti Galatasaray'ı değerlendirdi

Oktay Mahmuti Galatasaray'ı değerlendirdi

THY Euroleague'de Galatasaray Odeabank'ın CSKA Moskova'ya kaybettiği maçı Sarı - Kırmızıların eski koçlarından Oktay Mahmuti yorumladı.


14 Ekim 2016 21:33

Oktay Mahmuti Galatasaray'ı değerlendirdi

Mahmuti, Sarı - Kırmızıların yaratıcı eksikliği yaşadığına vurgu yaparak takımdaki point guardların Ergin Ataman'ın sistemine alışmaları gerektiğini söyledi.

- Galatasaray Odeabank istediklerini ne ölçüde doğru yaptı?

OKTAY MAHMUTİ: Açıkcası ilk çeyrek iki takımın birbirini denemesiyle geçti. 2. çeyrekte Teodosic'in girmesiyle oyunda fark oluştu. Galatasaray setlerin dışında bireysel yeteneklerle sonuca gitti ve ritminden çıktı. Aslında maçın özeti; iki takım da geçen sezon oynadıkları basketbolu oynadı. Ancak Galatasaray'ın kadrosunda yaşanan değişim nedeniyle Ergin Ataman'ın kafasındaki plan sahada gerçekleşemedi. Galatasaray taşıyıcı eksikliğini yaşadı. En kritik nokta point guardlar. İki point guard da henüz Galatasaray'ın oyun düzenine alışamadı. Fakat Galatasaray'da oynadıklarına göre kaliteli olmalılar. Zamana ihtiyaçları var ve Ergin Ataman'nın sistemine adapte olmaları gerekiyor. Galatasaray en içerikli oyununu 3. çeyrekte oynadı ama yaratıcı eksikliği yaşadı.

- Savunma sorunu neden yaşandı?

OKTAY MAHMUTİ: CSKA Moskova tüm maç boyunca çabuk hücum ile sonuca ulaştı. De Colo, Teodosic ve o an oyundaki uzunla pick and roll oyununda ilk 8-10 saniyede opsiyonları kullanarak sonuca gittiler. Galatasaray burada rakibini durduramadı. CSKA bu hücum için iyi hazırlandığını gösterdi. Ayrıca daha yetenekli olduklarını da ortaya koyup, topun değerini bildiler.

- Gelecek maçlar için neler doğru yapılmalı?

OKTAY MAHMUTİ: Daha sezonun başındayız ve rakip oldukça güçlüydü. Ayrıca oturmuş bir takımdan söz ediyoruz. Oyunları ve sahadaki takımın geçen sezondan farkı yok. Galatasaray için de oyun konusunda aynı şey geçerli fakat oyuncular farklı. Aktörler rolleri kabul etmeli. Bunu özellikle point guardlar için söylüyorum. Ergin Ataman'ın düzenine ayak uydurmaları gerekiyor.

Kaynak: Basketdergisi

Etiket: Galatasaray, Oktay MahmutiHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor