26 Mayıs 2018, Cumartesi


> > Oğuzhan yeni Sosa olamaz

Oğuzhan yeni Sosa olamaz

Beşiktaş ligin ilk haftasına şanslı bir maçla başladı. Kötü bile oynasa Vodafone Arena’nın zorlamasıyla kazanabileceği bir takıma karşı oynadı.


Belki de ilk defa bu baskıda bir maça çıktı Alanyaspor. Oğuzhan bu sene Sosa’nın yerini alır konuşmaları tekrar başladı. Geçen senede aynı şey olmuştu. Uzun vadede Oğuzhan forvet arkasını kaldıramaz. Tolgay da bu kıstasa dahil. Bu tamamiyle geçici bir yama, Oğuzhan kumaş olarak Sosa’dan daha yetenekli fakat geçen sene Şenol Hoca’nın Oğuzhanı ön libero oynatması Oğuzhanın pas imkanını ortaya çıkardı ve Geçen sene Beşiktaş şampiyonluğunda Oğuzhan baş mimarlardan biri oldu. Sosa ise forvet arkası çok başarılı idi. Oğuzhan geçen yıl denendi ligin ortalarında fakat bir şeyler hep eksik kaldı. Ligin ikinci yarısının başında Oğuzhan büyük düşüş yaşamıştı.

Tolgay yerinde güzel

Santrafor arkasında Şenol Hoca onun oyun zekası ve pas yeteneğine güvenmiş olacak ki, geçen seneki sistemi yaşatmak adına böyle bir denemede bulunuyor. Fakat ne zaman defans önünden top alıyor. En az iki kişiyi oyundan düşürüyor. Oyunu çabucak açıyor. Takımı rahatlatıyor. Defansif meziyetleri de ekstra getiri oluyor. Bu sene 4-2-3-1 den duruma göre özellikle de şampiyonlar ligi düşünülerek 4-3-2-1 ya da 4-3-1-2 sistemi düşünülebilir. Böylece oyunu hem ofansif hem de defansif anlamda çok iyi oynayabilecek bir orta saha yapısına kavuşabilir Beşiktaş, defansın önünde Atiba önünde Tolgay ve Oğuzhan gibi iki yönlü oynayabilen pas ustaları, bu orta saha Şampiyonlar ligi için oldukça ideal görünüyor. Şu anda Nasri gündemde, Quaresma bir kanatta, Nasri bir kanatta, önlerinde yeni santrafor. Bu ofans hattı rakiplerine kabus gibi çöker.

Santrafor ve Stoper acil şart

Tosic stoper alternatifi olarak ligi götürür. 3 aya Rhodolfo da 90 dakika oynayacak seviyeye yaklaşır. Gerçek şu ki, İsmail Köybaşı yedek sol bek olarak takımda kalmalıydı. Uzun maratonda katkı sağlardı. Fakat fark ortaya koyacak bir stoper nereden baksanız ben gerekliyim diyor. Cenk ise ligi de kaldıramaz. Alternatif santrafor olarak candır. Üzerinde baskı yerleştiğinde çok sorun yaşar. Bir anda takımdan silinir. Taraftar eleştirmeye başlayınca da psikolojik olarak çöker. Attığı 2 gole rağmen diyorum. Çok üst düzey bir santrafor ve olursa mali kıstasları ayarlanırsa Eto da bu takıma renk katar çok şey verir. Cenk bir sene daha bu takımda stajer olarak kalmalı. Gelecek santrafordan çok şey öğrenip, hamle oyuncusu olarak çok şey verir bu takıma, seneye ne olur. Zaman gösterecek.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor