21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Basketbol > 'Obradovic bağırmıyorsa korkun'

'Obradovic bağırmıyorsa korkun'

Fenerbahçe Kaptanı Melih Mahmutoğlu, FB TV yayına katıldı ve yeni sezondaki hedeflerini değerlendirdi…


13 Eylül 2016 13:06

'Obradovic bağırmıyorsa korkun'

Melih Mahmutoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Bu sezon Koç Obradovic’in takımdan beklentisinin daha fazla konsantrasyon olduğunu belirten Mahmutoğlu, “Kampta, bu sezon çok fazla idman yapma şansımız olmayacağını o nedenle bu yaz dönemi idmanlarını çok iyi geçirmemiz gerektiğini konuştuk. Çok fazla idman yapma fırsatımız olmayacak diye konuştuk.  İşimize daha da odaklanırsak, daha kolay gidecek diye konuştuk” dedi.

“Bu sezon taraftara ne vaat ediyorsunuz?” sorusuna Melih Mahmutoğlu, “Ortada bitirilmemiş yarım kalmış bir işimiz var. Bu sene kolay olmayacak, geçen seneden daha zor olacak. İşimiz hiç kolay değil. Daha zor olacağı ortada ama biz bu güce sahibiz.  Geçen seneki takımı bozmamış olmamız bizim için çok önemli. Geçen sene çok acı bir biçimde kaybettik, üzüntülüydük. Kolay olmayacak ama iyi başlarsak ve bu şeklide çalışmaya devam edersek yine şampiyon ve Euroleague Şampiyonu olacağımızı düşünüyorum. İnşallah sakatlık olmaz” şeklinde yanıt verdi.

Takıma yeni katılan iki oyuncu James Nunnally ve Ahmet Düverioğlu’nun adaptasyonu konusunda Melih Mahmutoğlu, “Nunnally ile konuştuk; kulübü hocayı anlattık, uyumu da iyi oldu. İdmanlarda verimliydi, istekli çalışıyordu. Ahmet de aynı şekilde. O da çok istekli ve yetenekli, takıma çok fazla katkı sağlayacaklar. Diğer arkadaşlarla zaten geçen seneden beraberiz. Kulübümüz sağ olsun her şeyi sağladı. Bize kalan çalışmak ve başarmak. İkisi de burada olmaktan çok mutlu” diye konuştu

Koç Obradovic’in alışılagelmiş sert uyarıları hakkında ise Melih Mahmutoğlu, “Koç aslında herkesin iyiliği için konuşuyor. Zaten bağırmıyorsa, asıl o zaman bir sıkıntı vardır” diye konuştu.

Melih Mahmutoğlu, “Fiziksel anlamda gözümüzü korkutmuyor. Türkiye Lig de çok kaliteli bir lig oldu. Bizde her maç çok zor, bu kesinlikle etkileyecek. Takım her zaman oynamaya hazır.  Böyle bir kadroya sahibiz. Çoğu takım 6-7 kişiyle, dar bir rotasyonla oynuyor. Bizde böyle değil. Bu sezon çok fazla maç yapacağımızı için herkesin hazır olması gerekiyor. Zor olacak ama bizim için hiç fark etmez. Çok kaliteli bir ekibiz, umarım sezon sonunda tüm kupalar alırız” diye konuştu.

Takımın başarısındaki en büyük etkenin Koç Obradovic olduğunu söyleyen Melih, “Koç ile sürekli diyalog halindeyiz.  Biz bir aile olduk takım olarak. Herkes ne kadar süre alsa da en iyisini sahaya yansıtıyor. Herkes bir birini çok sevdiği için herkes aynı şekilde çalışmaya devam ediyor ve işine konsantre.  Herkes sahaya en iyisi yansıtıyor. Burada en büyük  etken tabii ki hoca. Ama izin günlerinde bile salona gelip çalışma yapan bir oyuncu topluluğuna sahibiz” dedi.

Son sözlerini taraftarlara ayıran Melih Mahmutoğlu, “Bu kadar çok kombine satılması, kombine sayısı bize heyecan veriyor. İlk maçı heyecanla bekliyoruz. Fenerbahçe taraftarının büyüklüğünü zaten konuşmaya gerek yok. Benim için yerleri daha ayrı. İçlerinden gelmiş biri olarak, takım kaptanı olarak çok ayrı yeri var bende taraftarın. Çok güzel mesajlar alıyoruz. Dediğim gibi çok mutluyuz. İnşallah bir sene da daha mutlu ederiz onları, tüm kupaları alırız. Allah kimseye sakatlık vermesin. Taraftarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Bizim taraftarımızın bir özelliği de oyunu bilmesi. Doğru yerde doğru tepkiyi vermesi çok önemli. Bizim basketbolu bilen çok kaliteli bir taraftar kitlemiz var” diye konuştu.

Etiket: Melih Mahmutoğlu, Fenerbahçe, ObradovicHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor