23 Nisan 2018, Pazartesi


> Milli Takım > Nedir bu prim meselesinin aslı!

Nedir bu prim meselesinin aslı!

Milli takımdaki prim krizi Euro 2016'da oynanan kötü futbolun bile önüne geçti.


20 Haziran 2016 07:42

Nedir bu prim meselesinin aslı!

Milli takımdaki prim krizi Euro 2016'da oynanan kötü futbolun bile önüne geçti. Peki nedir bu işin gerçeği... grup maçları öncesinde Fatih Terim'in isteğiyle her galibiyet için 100 bin dolar prim kabul edildi. Yine Terim'in talebiyle yüzde 70'lik bölüm havuza atıldı.

Grup elemelerinde aldığımız 5 galibiyet sonrasında her futbolcunun hesabına 30 bin euro aktarıldı. 23 futbolcu üzerinden hesaplanarak 5 maçlık galibiyet priminin yüzde 70'lik kısmı olan 8 milyon 50 bin euro havuza aktarıldı. Euro 2016'ya katılmayı başardığımız için 8 milyon 50 bin euro'luk primden Adanaspor'dan Mert, Bursasporlu Mert'e, Trabzonsporlu Okay'dan Fenerbahçeli Volkan Demirel'e kadar 40'ın üzerinde futbolcu hak kazandı.

Fakat primin dağılım şeklini Fatih Terim belirledi. Türkiye Futbol Koordinatörü eline hesap makinesini alıp her oyuncunun ne kadar alacağını hesaplayınca ortalık karıştı. Milli takım kadrosunda yer alan neredeyse tüm futbolcular kendilerinin daha fazlasını hakettiğine kanaat getirdi. Ortalık da karıştı.

Aziz Yıldırım da milli takımdaki prim sistemini Gökhan Gönül üzerinden eleştirmiş ve, "bizde sakat olan bir oyuncu prim almak için iyi olduğunu söyleyerek milli takıma gitti. Sonra da milli takımdan sakat döndü. Ametliyat olması gerekirken olmadı" açıklaması yapmıştı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fatih terim, türkiyeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor