12 Aralık 2018, Çarşamba


> Galatasaray > Ndiaye 2017 borcunu kapattı

Ndiaye 2017 borcunu kapattı

Badou Ndiaye’yi Premier Lig’e göndererek Ocak krizini atlatan Galatasaray’da Şubat krizi de kapıda… çünkü kasa tam takır.


17 Şubat 2018 02:22

Ndiaye 2017 borcunu kapattı

2018 yılına ait herhangi bir ödeme alamayan oyunculara verilecek bir umutta yok. Bu da akıllara bir oyuncunun daha satışını getiriyor.

Peki kim satılacak?

* Latovlevici: Pazartesi gününe kadar Romanya’da transfer yapılabiliyor. Steaua Bükreş’in bir teklif getirmesi mümkün. Ama gelebilecek en yüksek rakam 1 milyon euro olabilir.

* Mariano: Formasını Linnes’e kaptıran ve Tudor’un gözdesi olmasına rağmen Terim’in pek tutmadığı Brezilyalı. Ülkesiden isteyenler var ama yaşı nedeniyle gelen teklifler 2 milyon euro’yu bile bulmuyor.

* Feghouli: Heryere satılabilir ama sözleşmesinde 4.5 milyon euro getirirse serbest kalır maddesi var. Gitme ihtimali en düşük isim.

* Eren: 3 milyon euro’luk teklif geldi. Terim veto edince Galatasaray’da kaldı. Rusya veya Çin’den 5 milyon euro’nun üzerinde bir teklif gelirse yönetim dayanamayıp satabilir.

* Sinan: Portekiz’e gitmek istedi. Benfica 5 milyon euro vermedi. Genoa takas teklif etti. İtalyanlar istedi ama G.Saray’ın rakamına çıkılmadı. Onun da önünde Çin ve Rusya alternatifleri var.

* Belhanda: Şu an için tek alternatif Çin. Çünkü Körfez ülkelerinde transfer kapalı. Rusya ve Ukrayna’ya gitmesi zor. Çünkü kötü bir geçmişi var. Terim’in onu kazanıp, sezon sonunda satışa hazır hale getirmekten başka çaresi yok.

* Gomis: Çin’den talipleri var ama gidemez. En azından şampiyonluk yarışı devam ederken imkansız. Yönetim bunu taraftara anlatamaz. Mustafa Cengiz, taraftarın gözünde “şampiyonluğu satan başkan” olarak yer eder.

* Rodrigues: En ilginç opsiyon. İngiltere’den talipleri var. Tam Premier Lig oyuncusu. 12-15 milyon euro’lardan bahsediliyor. Yönetim onun için bir ön satış gerçekleştirebilir. Rakamda damping yapıp, paranın bir kısmını şimdi alıp sezon sonunda da diğer kısmını tahsil ederek, para krizini çözebilir. Hatta iddialara göre bu opsiyon üzerinden çalışmalar devam bile ediyor.

TERİM EVET DESE EREN DERDİYOK DÜN GİDİYORDU

Bu arada Eren Derdiyok’a dün sürpriz bir teklif geldi… transferin son gününde İsviçre’nin Basel takımı, Galatasaraylı oyuncu için 3 milyon euro teklif etti. Terim ise bu transferi kabul etmedi. Gomis ile sezonu bitirmesinin imkansız olduğunu Başkan Mustafa Cengiz’le paylaştı. Tudor kalsaydı, Eren devre arasında İsviçre’nin yolunu tutacaktı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor