20 Haziran 2018, Çarşamba


> Spor Toto Süper Lig > Naklen yayın ihalesi Araplara giderse...

Naklen yayın ihalesi Araplara giderse...

TFF tarafından kurulan Yayın İhalesi Komisyonu, kulüpler ve diğer tüm paydaşlarla yapacağı görüşmelerin ardından yeni dönemin yayın ihalesi için çalışıyor. Fakat Lig TV'yi satın alan Katarlılar tek favori.


29 Temmuz 2016 17:31

Naklen yayın ihalesi Araplara giderse...

Digiturk'ü ve Lig TV'yi satın alan PSG'nin sahibi Katarlı Nasser Al-Khelaifi aynı zamanda dünyaca ünlü beinSPORT'un da sahibi. Araplar yeni dönemde Lig TV'yi kapatarak Süper Lig maçlarını BeinSPORTS üzerinden yayınlamayı planlıyor. Aynı zamanda yeni bir ihale de istiyor. Düşünülen rakam ise 250 milyon dolar. ESPN ve Fox Sport gibi dünyanın önde gelen spor yayımcıları ile çarpışan beinSPORT'un ligin naklen yayın ihalesini alması durumunda, Süper Lig karşılaşmaları Güney Amerika'dan Uzakdoğu'ya herkese ulaşacak.

Her fırsatta naklen yayından çok düşük rakamlar kazandıklarını iddia eden büyük takımlara ise  beinSPORT'un büyük bir sürprizi var. Yeni naklen yayın ihalesi yapılmasını isteyen Araplar 250 milyon dolar'ı TL karşılığında ödeme dışında hiçbir seçeneceği düşünmüyor. Bu da kulüplerin kazancının yüzde 40 oranında azalması anlamına geliyor.

Bununla da yetinmeyecek olan beinSPORT ayrıca, maç öncesi ve sonrasında soyunma odalarına kadar her yerin açılmasını istiyor. Ayrıca çekilen restleri de kabul etmeyi düşünmüyor. beinSPORT yeni dönemde naklen yayın ihalesini alırsa, F.Bahçe'den van Persie'yi reklamda oynatmak istiyorsa oynatacak. Maç sonunda Gomez'i canlı yayında istiyorsa çıkaracak. "Maç için ne diyeceksin" sorusu tarihe karışacak.

Taraftarın merak ettiği "habercilik" niteliği taşıyan haberler ekrana yansıyacak. Lig TV'nin yaptığı etliye sütlüye dokunmayan yayımcılık tarihe karışacak. Arapların belki de Süper Lig kulüplerini çileden çıkaracak talebi ise “Süper Final” maçları olacak. 2011-12 sezonunda yapılan Süper Final serisi de beinSPORT'un geri getirilmesini istedikleri arasında yer alıyor.

Kaynak: Serkan Bayar - FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor