21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Diğer Sporlar > Naim Süleymanoğlu'ndan altyapı eleştirisi

Naim Süleymanoğlu'ndan altyapı eleştirisi

Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, bir ay sonra yapılacak Türkiye Halter Federasyonu'nun genel kurulu hakkında konuştu.


25 Eylül 2016 14:07

Naim Süleymanoğlu'ndan altyapı eleştirisi

Türkiye Mixed Martial Arts (MMA) Federasyonu tarafından düzenlenen Karma Dövüş Sanatları Şampiyonası'nı izlemek üzere Balıkesir'in Ayvalık ilçesine gelen Süleymanoğlu yaptığıaçıklamada, Türk halterinin gelişmesi için herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini söyledi.

''Artık herkes şapkasını önüne alsın ve öyle düşünsün''

Son dönemde altyapıya yönelik çalışmalar yerine, devşirme sporcularla günün kurtarılmaya çalışıldığını savunan Süleymanoğlu, "Kaliteli sporcu yetiştirme gibi bir sorunumuz var. Artık herkes şapkasını önüne alsın ve öyle düşünsün. Bir ay sonra Türkiye Halter Federasyonunun seçimleri var. İnşallah düzgün bir yönetim oluşur ve Türk halteri düze çıkar." diye konuştu.

''Benim başkan olmam şart değil''

Süleymanoğlu, "Genel kurulda başkanlığa aday olmayı düşünüyor musunuz?" sorusunu, şöyle yanıtladı:

"Bu konuda henüz vermiş olduğum bir karar yok ama aday olmam için çok baskı var. Ancak aday olmak isteyen arkadaşlarımız da var. İnşallah anlaşırlar ve aralarından iyi bir aday çıkarırlar. Benim başkan olmam şart değil. Başka birisi olsun ama bizim camiadan birisi olsun. Bu sporu seven ve bu sporun içerisinden birisi olsun. Halteri seven, halteri bilen biri olsun."

Kaynak: AA

Etiket: Naim Süleymanoğlu, halterHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor