18 Haziran 2018, Pazartesi


> Diğer Sporlar > Nadal’dan şeffaflık isteği

Nadal’dan şeffaflık isteği

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, kendisine yöneltilen doping suçlamalarına karşın test sonuçlarının kamuoyuna açıklanmasını talep etti.


26 Nisan 2016 20:02

Nadal’dan şeffaflık isteği

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, kendisine yöneltilen doping suçlamalarına karşın test sonuçlarının kamuoyuna açıklanmasını talep etti. Nadal, Uluslararası Tenis Federasyonuna (ITF) gönderdiği mektupta, doping testi sonuçları ve kan değerleri kayıtlarının kamuoyuna duyurulmasını istedi.

Kariyerinde 14 grand slam şampiyonluğu bulunan Nadal’ın ITF Başkanı David Haggerty’ye gönderdiği mektupta, "Artık tenis dünyasında kanıt olmadan birilerinin suçlanmasına izin verilmemeli. Doping kontrollerim ve biyolojik pasaportumla ilgili tüm bilgilerin kamuoyuyla paylaşılmasını istiyorum." ifadelerine yer verildi.

Fransa’da 2007-2010 yıllarında Sağlık ve Spor Bakanı olarak görev yapan Roselyne Bachelot, ülkesinin basınına verdiği demeçlerde, "Nadal’ın bir süre kortlardan uzak kaldığı meşhur sakatlığını biliyoruz. Bir kontrolde pozitif çıkmıştı ve bunu sakatlık mazeretiyle örttü." ifadelerini kullanmıştı. İspanyol tenisçi ise kendisini doping yapmakla suçlayan Bachelot’ya karşı dava açmıştı.

Etiket: nadalHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor