20 Ekim 2018, Cumartesi


> Spor Toto Süper Lig > Mustafa Denizli gündemi değerlendirdi! Galatasaray...

Mustafa Denizli gündemi değerlendirdi! Galatasaray...

Teknik direktör Mustafa Denizli, TRT Spor'da yayınlanan Futbolun Zirvesi programında gündemi değerlendirdi. Denizli, Galatasaray'ın son dönemdeki gidişatı hakkındaki görüşlerini dile getirdi.


22 Kasım 2017 10:50

Mustafa Denizli gündemi değerlendirdi! Galatasaray...

Suni gündem değil. Tudor'un şanssızlığı şudur: Sezon başında takıma gelseydi ve bu skorları alsaydı böyle sorun olmazdı. Karabükspor'dan gelişi ve beklentinin karşılanmayışı sorun oldu. Sezon sonunu tartışmalı geçirdi, sezon başını tartışmalı geçirdi. Bu tartışmaları ancak 8-9 hafta kesebildi. Grafik aşağı doğru dönünce ve rakiplerinin kazanması ile bir anda lig yarışı yeniden başladı.

Galatasaray bir anda zirvede yalnız kalacağı ortamdan arap saçına dönmüş bir noktaya geldi. Bazı insanlar vardır bu sonuçlarla yeri tartışılır, bazılarının tartışılmaz. Teknik değerlendirme yaptığımız durumda herkese göre farklı tenkit çıkabilir. Gençlerbirliği maçı sonunda gazetede 'skor çok iyi ya sistem' diye başlık atmıştım. "Bu tercihlerle Başakşehir maçına çıkarsa başı inanılmaz ağrır" demiştim. Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir.

Tudor, Başakşehir'in analizini iyi yapsaydı, mutlaka farklı kadro ile çıkardı. Maçı kaybettikten sonra 2 ya da 5 yemişsin önemli değil. Detaylarla zaman kaybediyoruz. Kocaelispor'a başladığımı yıl ilk olarak İstanbul'da Beşiktaş'a karşı oynadık ve kaybettik. Maçta 7 tane yedik. Gazetecilere dedim ki; "2-1 kaybetseydik bu soruları soracak mıydınız? Böyle düşünürseniz 1-0 ya da 2-1 yenilgilere sevinir durumda olursunuz" dedim. Ertesi sene İnönü'de Beşiktaş'a 5 gol attık.

Başakşehir bağıra bağıra ligin en kompakt takımıdır. Tudor'un hatası bir; rakip analizini iyi yapmamış. İki; Kendi oyuncularını iyi değerlendirmemiş. Tudor bence analiz kısmını iyi yapamamış. Hücuma nasıl çıktıklarını, saha parselasyonunu iyi çalışmamış. Yapmış olsaydı farklı çıkardı.

Liderlik ve şampiyonluk farklı profillerdir. Şu anki durumda kimin şampiyon olacağını söyleyemiyorum. Toplam dört tane takım var ki hepsine %25 dağılmış durumdadır. Galatasaray, Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe. Benim için hala yarım adım Galatasaray önde. Fakat uygulamaya baktığımız zaman farklı. Galatasaray dörtte dört yaptığı zaman da söyledim. Bu tercihleri yanlış dedim. Motorun ısınması lazım.

Esasında birinci sıraya Başakşehir'i koymak lazım. Başakşehir kaybetse kimse onu eleştirmez. Tesislerini kimse basmaz. İşler kötü giderken en zor durum iç saha maçlardır. Başakşehir'in alehte sesi yok. Hem avantaj hem de dezavantajdır. Dört tane gol yiyen takımın kalecisi sahanın en iyisi. Osmanlıspor kalecisi Hakan Arıkan. Osmanlıspor'un kaç tane pozisyonu var. Bu duruma rağmen Trabzonspor 6-7 tane net gol pozisyonuna girdi. Trabzonspor'un net bir görüntüsü var.

Kaynak: AjanssporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor