16 Ocak 2019, Çarşamba


> Galatasaray > Mustafa Cengiz ilk kez konuştu

Mustafa Cengiz ilk kez konuştu

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz, Kayserispor ile oynanacak karşılaşma öncesinde havaalanında Doğan Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.


22 Ocak 2018 14:55

Mustafa Cengiz ilk kez konuştu

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz, "Mazbatayı henüz almadık. Resmi yönetim kurulu olarak değil ancak dün akşam Florya'ya bir nezaket ziyaretinde bulunduk" dedi.

Seçimi kazandıkları andan itibaren çalışmalara başladıklarını vurgulayan Mustafa Cengiz, "İlk maça gidiyorum. İnşallah kazanırız centilmenlik içinde. Hak ederek kazandığımız bir galibiyet olur. İlk günümüz diye bir şey yok. Çalışıyoruz. Seçildiğimiz saniyeden itibaren çalışıyoruz. Şu anda da çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"AKŞAM FLORYA'YI ZİYARET ETTİK"

Seçimden sonra ilk kez konuşan ve resmi olarak mazbata almasalar da dün akşam futbol takımına bir nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Mustafa Cengiz, "Fatih Hocam ile görüştük. Kendisi aradı tebrik etti, çok nazik bir insan. Fatih Hoca benim çok eski tanıdığım. Fatih Hocam ile akşam özellikle medyaya da bildirmedik, yanlış anlaşılmasın, çünkü biz mazbatayı almadık. Devir teslim ve mazbata alımı salı günü olacak. Biz mazbatamızı aldıktan sonra ancak resmi yönetim kurulu olarak sevgili hocam ve bütün sporcularla tanışma durumundayız. 1450 adet sporcumuz var. 250'ye yakın teknik ekibimiz var. Bu insanlarla bir araya geleceğiz ki sevgili Fatih Hocamın yeri çok ayrı. Biz onun için bir yönetim kurulu arkadaşımız ile birlikte nezaket ziyareti yaptık. Dün akşam Florya'da futbolcularla tanıştık. Onlara kendimizi tanıtan kısa bir konuşma yaptık. Ama bu sadece bir nezaket ziyaretiydi. Kritik bir deplasmana gidiyoruz. O deplasman öncesi bizim de çorbaya milimetrik bir katkımız olur mu diye" ifadelerini kullandı.

"BURAK ELMAS VE ABDURRAHİM ALBAYRAK 1 AY ÖNCE BAŞLADI"

Burak Elmas ve Abdurrahim Albayrak'ın 1 ay önceden çalışmalara başladığını söyleyen Cengiz, DHA'ya yaptığı açıklamada "Burak Elmas ve Abdurrahim Albayrak 1 aydır zaten çalışıyorlar. Biz zaten onlardan ötürü oy alalım diye, görünmeyelim diye tevessül etmeyeceğiz. Galatasaray'ın etik değerleri bu diyoruz. Şu anda da çalıştıklarından emin olabilirsiniz" diye konuştu.

"GALATASARAY DEV BİR GEMİ"

Galatasaray'ın borçlarının farkında olduklarını ifade eden Cengiz, "5 milyon dolar diye bir ödeme yok. Daha da fazlası var. Biz bunu biliyoruz, Galatasaray'ı biliyoruz. Yeter ki çirkin yollara, insanı engelleyici, taraftarın asabını bozucu yollara başvurmayalım. Galatasaray dev bir gemi. 5 değil, 25 değil, 35 her gün ödeme var.  Her saat ödeme var. Bunlar yeni çıkmadı. Manüpilasyon haberlere itibar etmeyelim" dedi.

"Fatih Terim'e kesinlikle beraber olacağımı söyledim"

Kayseri'ye indikten sonra da açıklamlarda bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Fatih Terim beni aradı ve sizin önünüzü açmak adına ekibimle beraber istifa edebilirim dedi ancak kendisine böyle bir düşüncemiz olmadığını ilettim. Kesinlikle beraber olacağımı söyledim. Futbolcularla tek tek tanıştım, Fatih Hoca ile de nezih bir yemek yedim. Hocanın Florya'ya geldiği belli oluyor" dedi.

"Sol bek ve forvet transferi yapmak istiyoruz"

Transferle ilgili açıklamalarda bulunan Cengiz, "Ara dönemde transfer çok zor fakat tespit edilen isimler var. Mali olanaklarımız, teknik kadronun ihtiyaçları doğrultusunda 2 mevkiyi doldurmaya çalışacağız. Sol bek ve forvet transferi yapmak istiyoruz" dedi.

Taraftara da seslenen Cengiz, "Galatasaray her gün ödeme yapmak zorunda. Ciro toplamı yaklaşık 1 milyar TL. Dursun Başkan kalsa da para ödemesi yapacaktık. Maça gelin, stadı doldurun. Stada en iyi şekilde ulaşmanız, en iyi şekilde dağılmanız için elimizden geleni yapacağız. Taraftardan en büyük isteğim bu" dedi.

Kaynak: DHA



En Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın