18 Kasım 2018, Pazar


> Galatasaray > Mustafa Cengiz: Bu parayla Galatasaray banka kurar

Mustafa Cengiz: Bu parayla Galatasaray banka kurar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalar yaptı.


11 Temmuz 2018 16:17

Mustafa Cengiz: Bu parayla Galatasaray banka kurar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, borçların yükseldiğini belirterek, "Sadece bir bankaya 7 yıllık süreçte kullandığımız kredi için 220 milyon TL ödemişiz, 240 milyon TL daha da ödeyeceğiz. Bankaya toplam 460 milyon TL ödeme yapılacak. Borç bittiğinde sadece bir bankaya toplam 460 milyon TL ödeme yapılmış olacak. Bu parayla Galatasaray banka kurar" dedi. Başkan Cengiz ayrıca amatör şubelerin kesinlikle kapanmayacağını söyledi.

Galatasaray Spor Kulübü’nün Temmuz Ayı Olağan Divan Toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda yapıldı. Başkan Mustafa Cengiz, genel konular ve üyelerin soruları ile ilgili kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. Kulübün borçlarının yükseldiğini söyleyen Başkan Cengiz, “Sadece bir bankaya yaklaşık 7 yıllık süreçte kullandığımız kredi için 220 milyon TL ödemişiz, 240 milyon TL daha da ödeyeceğiz. Borç bittiğinde sadece bir bankaya toplam 460 milyon TL ödeme yapılmış olacak. Bu parayla Galatasaray banka kurar” diye konuştu.

“Abdurrahim Albayrak ve benim kefaletimle kredi kullanıldı”

İçinde bulunulan genel mali durumlardan kaynaklı olarak faizlerin de artığını açıklayan Mustafa Cengiz, “Bu mali sunumların aynısını UEFA'ya da yapıyoruz. Eğer bugünkü mali durum geçerli olsaydı, biz 470 milyon TL artı gelirdeydik. Ama böyle bir dünya yok. Geçmişimiz de bize ait. Eski yönetimlerde de bizim. Sözleşmeler ve borçları bize ait. Güveninize layık olmaya çalışıyoruz. Biz yönetim olarak 47 milyon TL ertelenmiş vergi borcunu yapılandırdık. Futbolculara 176 milyon TL gecikmiş borç