14 Aralık 2018, Cuma


> Galatasaray > Muslera, Taffarel ile hayata döndü

Muslera, Taffarel ile hayata döndü

Taffarel'in yokluğunda form düşüklüğü yaşayan Muslera, Brezilyalı ismin gelişiyle kendine geldi.


22 Mart 2018 00:14

Muslera, Taffarel ile hayata döndü

Taffarel’in gelmesiyle Muslera hayata döndü… Fenerbahçe maçında Galatasaray adına bir puanı kurtaran isim oldu. Taffarel’siz 17 maçta kalesinde 1.29 gol ortalaması ile gol gören Uruguaylı kaleci, Brezilyalı kaleci antrenörü ile  8 maçta bu ortalaması 0.75’e kadar çekmeyi başardı.

Maç başına 2.17 olan kurtarış sayısı 2.25’e, yüzdesi ise 63’ten 75’e tırmandı.  Taffarel’den önce kafayla 0.41 gol yiyen Muslera bu oranı, Taffarel’le yüzde 37’e çekerken, daha önce yüzde 29’unda kalesini gol kaparken artık sadece 2 maçtan 1’sinde ancak gol yiyor.

Son verdiği röportajda “Taffarel gibi olmayı isterim” diyen Muslera, 2016’da Taffarel’e duygu yüklü bir mektup yazmıştı. Taffarel ise 2015’te verdiği bir röportajda Galatasaray’a Muslera’a için döndüğünü itiraf etmişti. Taffarel’in yokluğunda Muslera, Riekerink’in getirdiği kaleci antrenörü ile çalışmayı reddetti. Tudor’un kaleci hocasıyla yıldızı hiç barışmadı. 

Muslera şimdi de Çin'de boy gösterecek

Milli takıma giden Muslera’yı zorlu bir yolculuk bekliyor. Tecrübeli eldiven, Çin'in ev sahipliğinde düzenlenen ve aralarında Uruguay'ın da bulunduğu  4 takımın davet edildiği özel bir turnuva için Çin'e gidiyor. 23-26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvada forma giyecek olan Muslera, yine uzun bir yolculuğun ardından İstanbul'a dönecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: muslera, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor