18 Ocak 2019, Cuma


> Trabzonspor > Muharrem Usta: Canımız yanıyor

Muharrem Usta: Canımız yanıyor

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Akyazı stadında önemli açıklamalarda bulundu.


08 Ekim 2016 17:33

Muharrem Usta: Canımız yanıyor

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Akyazı stadında A Spor canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Muharrem Usta'nın açıklamalarının satır başları;

"Bu takım standartları çok daha yüksek oyunculardan kurulsun isterdik.Ama olmaz yağpamazsınız. Tarihinin en sıkışık bütçesi ile transfer yaptık. Devre arasında elimiz birazdaha rahatlayacak. İstikrar çok önemli. bizim camiamızın istikrarlı olmaya ihtiyacı var. Trabzonspor yeni stadı ile gelecek yıllarda çok daha ileriye gidecektir. keşke Trabzonspor'umuz bu hallere düşmeseydi. buradan kalka bilmek istikrar sahip çıkmayla olacak. 

Daha ekstra oyuncular bulduk Neler bulduk neler. Bu oyuncuların alınmasında 4 tanesinin alınmasına ben gittim. Alamadık. Scout’ta sorun yok. Biz yönetim olarak alamadık. UEFA’dan sıkıntılarımız var. Oyuncu önce gelirim dedi, sonra vazgeçti. Teminat istediler. Trabzonspor’un ödemelerle ilgili itibar sorunu var. Kasımpaşa’daki golcü oyuncu ile de görüştüm. Bende scout olmadan şu oyuncuları getiriyim diye düşünebiliriz. Ancak durum buna müsaade etmedi. Elimizdeki oyunculardan nasıl kurtulduk. Neden Trabzonspor’dan giden oyuncu daha iyi oynuyor.

Trabzonspor’un sistem sorunu var. İyi bir sisteminiz varsa gelen oyuncu burada kendini gösterebilir. Sisteminiz varsa alışma süreci vardır. İyi oyuncu oynar. Alışma sürecinden sonra oynayamıyorsa sıkıntı vardır. Trabzonspor takım olamadı. Biz şampiyonlar ligine giden bir takım olsaydık. Suk, Onazi böyle olmazdı. Trabzonspor takım olamadı. O nedenle canımız yanıyor belki de biraz daha canımız yanacak.

Trabzonspor’un takım olmaktan başka gol atamama sorunu var. Bu bir takım işi. Sizin ön bölgeniz sağlıklı çalışmıyorsa kim gelirse geldin atamaz. Ön bölgede Trabzonspor’un bir sorunu var. Devre arasına daha acil olan yerlerimiz var. Scout ve Ersun Hoca çok iyi çalışıyor. Devre arasında hangi bölgelere oyuncu alacaklarını araştırıyorlar. Bu itibari sene başı olsaydı başka bir Trabzonspor izleyebilirdik. Şuanda Trabzonspor’un geleceğinin altyapısını yapıyoruz. Canımız yanıyor ama ne yaptığımızı biliyoruz. Trabzonspor’un gelecekte alacağı oyuncuların nokta atışı olmak zorunda. Bununla ilgili çalışma yapılıyor.  

Onur’la bunları konuşuyoruz. Pazartesi dönecek masaya yatıracağız. Onur ve içerdeki birkaç arkadaşının sahip çıkmasına daha çok ihtiyaç var.

Sportif direktör konusu hiç gündeme gelmedi.

Yapmasaydım dediğim çok bariz bir şey yok. Herkes son 3-4 yıldır yaşananları gözünün önüne getirsin. Üzülüyorum. Bu kadar uğraşının sonunda bu olmamalıydı. Böyle de olsa ben Trabzonspor’un nereye gittiğini görüyorum ve bundan herkesin emin olmasını istiyorum.

Buradaki ilk maçımızda burayı dolduralım istiyorum. Ne olur bizi de içlerin esindirsinler istiyorum. Bu bir puzzle değil. Onlar destek versinler sonuç güzel olacak."

 

Kaynak: A Spor

Etiket: muharrem usta, trabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın