25 Mayıs 2018, Cuma


> Trabzonspor > Muharrem Usta: 233 Milyon nakit paraya ihtiyacı var

Muharrem Usta: 233 Milyon nakit paraya ihtiyacı var

Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu ve diğer üyelerin eleştirilerini yanıtladı.


28 Mayıs 2016 17:58

Muharrem Usta: 233 Milyon nakit paraya ihtiyacı var

Trabzonspor Kulüp Başkanı Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu ve diğer üyelerin eleştirilerini yanıtladı.

Sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini belirten Muharrem Usta, "Bütçe disiplini için her birimiz kulübümüze olağanüstü destek vermediğimiz sürece buradan asla ve asla çıkamayacağız" dedi.
Göreve geldikten sonra yaklaşık 240 milyon lira olan gideri bastırmaya çalıştıklarını belirten Usta, "Bizim atlayacağımız dereler var, bunları geçmek zorundayız. Bu derelerden biri UEFA'ya mayıs ayında vereceğimiz hesap var. Nereye gittiğimizi mali genel kurulda zannediyorum daha iyi görmüş olacağız. Çok üzüntülü olduğumu camia adına söylemek istiyorum. İçinde bulunduğumuz durum vahim durumdur. Ama ben burada karamsarlık dağıtan bir başkan olarak duramam. Mutlaka buradan çıkacağız" dedi .
Usta, UEFA ile Fair-play konusunda 3 yıllık iş planı üzerinde anlaştıklarını belirterek, şöyle devam etti:
"Her 6 ayda bir IMF masası nasıl denetliyor ise IMF’nin spordaki karşılığı UEFA, onlar da bizi denetleyecek. Keşke TFF denetleseydi, ne işimiz var bizim Avrupa kapılarında. Mayıs sonunda 1 yıllık hesap vereceğiz. Ben geldiğimde 6 ay dolmuştu. 6 ayda zarar 95 milyon lira, ikinci altı ayda bizde 60 milyon yapsak, eder sana 155 milyon lira. Biz UEFA ile 65 milyon lira zarara anlaştık. Ben geldiğim dönemden önceki 95 milyon zarar üstüne 30 milyon kar edeceğim. Mayıs ayı sonunda 20 milyon avro ile UEFA'dan çıkmam lazım. Yoksa UEFA'dan 2 yıllık Avrupa'dan men cezası geliyor. Zor durumdayız."

"HACIOSMANOĞLU'NU BEN HİÇ ELEŞTİRMEDİM"

Başkan Hacıosmanoğlu'nun 'Ben hiç eleştirmedim' dediğini dile getiren Usta, "Ben de seçimi kaybettim ama hiç eleştirmedim. 'Kulübün borcu şudur' diye Muharrem Usta'nın ağızdan bir kelime çıkmamıştır. Ama burada söyleyeyim bu kulübün borcu bugün gördüğünüz değildir. Atlayacağımız dereler var. Kulübün içinde herhangi birisi kötü bir iş yapmış mıdır, yanlışı var mıdır diye bana bu meclis soruyorsa şunu söylüyorum, bilmiyorum, olmasını de hiç beklemiyorum, inşallah da yoktur. Dönüp oralarla uğraşmıyorum kan akıyor şu an onla uğraşıyorum" diye konuştu.

"MENAJERLERİN TAVSİYESİYLE OYUNCU ALMAYACAĞIZ"

Menajerlerin tavsiyesi ile oyuncu almayacaklarını belirten Usta sözlerini şöyle tamamladı:
"Gelecek sezon oy birliği ile oyuncu alacağız. Benim, transfer komitesindeki iki yöneticinin, teknik direktörün ve scout ekibinin onayı ile oy birliği ile oyuncu alacağız. Menajerden oradan buradan hiçbir oyuncu almayacağız. Geldiğimizde 150 milyon lira olan bütçesi 60 milyona indireceğiz. Çok ciddi oranda oyuncuları göndermek zorundayız. Gökhan Töre’yi, Oğuzhan’ı millet istiyor. Şu anda hangi menajer olması önemli değil bu konuda menajerlerle konuşuyoruz. Dünyanın her yerinde menajerler var. Göndermek istediğimiz oyuncuların yıllık maaşı yaklaşık 70 milyon, elimizdekilerin 10 milyon avroluk bölümünü tutmak istiyoruz. Bunlar genelde genç jenerasyon oyuncular. 10 milyon avro ile de yaklaşık 7 oyuncu almanın peşindeyiz. Bu 7 mevki ile ilgili elimizde 35 oyuncu var. Hepsi defalarca izlendi, oy birliği ile alınacak. Bunlarla görüşmeler başladı. Şu ana kadar görüşme yaptıklarımızın yüzde 10'undan fazlası basına düşmedi."

YENİ ÜYELERE BELGELERİ VERİLDİ

Trabzonspor Divan Kurulu Toplantısı'nda, divan üyeliğini hak kazanan üyelere ise belgeleri başkan Ali Sürmen ve Trabzonspor kurucularından Sabit Sabır tarafından verildi. Başkan Usta da belgesini Sabit Sabır'ın elinden aldı.

Kaynak: İHA

Etiket: Trabzonspor, Muharrem UstaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor