22 Ocak 2019, Salı


> Galatasaray > Muhalefetin amacı seçimi...

Muhalefetin amacı seçimi...

Galatasaray’da erken seçime 2 gün kaldı…Dursun Özbek kongre öncesi kesin favori.


19 Ocak 2018 00:09

Muhalefetin amacı seçimi...

Yapılan hesaplar Başkan’ın oyların yüzde 70-75’ini alacağı yönünde. Mustafa Cengiz’in alacağı oy oranının ise 550 ila 850 arasında olacağı tahmin ediliyor. Kongre kulislerinde konuşulan ise eğer oy kullanacak üye sayısı azalırsa Özbek’in oyununun bin 500’ü bile geçemeyeceği.

Son dönemde başkanlar oy verebilecek 9 bin üyenin olmasına rağmen ancak 4 bin civarındaki üyenin sandığa gitmesiyle seçiliyor. Özbek son seçimde 2 bin 800 oy alarak başkan oldu. Cumartesi günü yapılacak seçimde 3 bin civarında üyenin oy kullanacağı iddiaları ise camiada dolanıyor. Özbek de bu yüzden her fırsatta, “sandığa gidin” çağrısı yapıyor.

Muhalefet, kongre üyelerine sandığı, “Başkan, erken seçim kararından vazgeç, Mayıs ayında seçime git” baskısı ile boykot etmeye çağırıyor. Bir başka boykot şekli de “beyaz oy” kullanımı. Tek bir adayın arkasında birleşemeyen muhalefetin amacı Özbek’i 2012 Haziran’ında bin 387 oyla seçilen Ünal Aysal’ın durumuna düşürmek. Bu sayede Özbek’in başkanlığının meşrutiyetini sorgulamak. Muhalefet Özbek’in “bin”in altında bir oyla başkan seçilmesi durumunda Mayıs’ta seçimin kaçınılmaz olacağına inanıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın