25 Haziran 2018, Pazartesi


> Milli Takım > "Milli takıma çağrılmadığım için üzülüyorum"

"Milli takıma çağrılmadığım için üzülüyorum"

Osmanlıspor'un orta saha oyuncusu, "Her Türk futbolcu gibi ben de milli formayı giymeyi istiyorum" dedi.


18 Ekim 2016 13:00

"Milli takıma çağrılmadığım için üzülüyorum"

Spor Toto Süper Lig takımlarından Osmanlıspor'un başarılı orta saha oyuncusu Musa Çağıran, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in kararına saygı duyduğunu ancak milli takıma çağrılmadığı için üzüldüğünü söyledi.

Musa Çağıran, AA'ya yaptığı açıklamada, bir gün milli takım için kendisine de fırsat geleceğine inandığını belirterek, "Milli takıma çağrılmadığım için ben de üzülüyorum. Her Türk futbolcu gibi o formayı giymeyi istiyorum." dedi.

Altyapılarda milli takım forması giydiğini ve kaptanlığını yaptığını hatırlatan Musa, "Sonuçta karar burada Fatih hocanın. Aldığı kararlara saygı duymak zorundayız. O yüzden ben işimi yapacağım. Bir gün inşallah bana da fırsat gelir. Bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Milli takımdaki tartışma

Musa, A Milli Takım'da ortaya çıkan gerginliğin bir an önce bitmesi gerektiğini kaydetti.

Fatih Terim'in milli takıma gelmeden önce de eleştirildiğini anlatan Musa, şöyle konuştu:

"Milli takımdaki gerginlikler inşallah biter. Burada önemli olan milli takımımız. Sonuçta futbolcu da hoca da zamanla gidiyor. Önemli olan kulüpler ve mili takım. İnşallah her şey yoluna girer ve başarı gelir. Öncesinde çok büyük bir başarı var ortada. İmkansız denilen gruptan üst üste galibiyetler alarak Avrupa Şampiyonası'na katıldılar. Ben Dünya Kupası'na gideceğimize inanıyorum."

Beğendiği 3 teknik direktör

Osmanlısporlu futbolcu, teknik direktörler Mustafa Reşit Akçay, Ertuğrul Sağlam ve Frank Rijkaard ile çalışmaktan zevk aldığını ifade etti.

İngiliz futbolcu Steven Gerrard'ı örnek alan Musa, çalıştığım teknik direktörlerle ilgili olarak, "Mustafa Reşit Akçay, Ertuğrul Sağlam ve Frank Rijkaard şu ana kadar çalıştığım en iyi teknik direktörler." değerlendirmesini yaptı.

Her futbolcu gibi kendisinin de Avrupa'da oynama hedefi bulunduğunu anlatan Musa, İspanya ve İngiltere'de mutlu olacağını kaydederek, "Bizim de Avrupa'da oynama isteğimiz var. Bu fırsat gelirse oynamak isterim. Fırsat gelmediğinde ise oynamadım diye de üzülmem. Bana göre İspanya ve İngiltere benim için iyi olur. Kafamda bir takım yok, orada oynanan futbol hoşuma gidiyor." diye konuştu.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor