20 Ocak 2019, Pazar


> Fenerbahçe > Milli Piyango, Robin van Persie'ye vurdu

Milli Piyango, Robin van Persie'ye vurdu

Fenerbahçe'de takımdan gönderilmek istenen Robin van Persie, 2.5 yılda Milli Piyango'dan çok kazandı.


02 Ocak 2018 00:10

Milli Piyango, Robin van Persie'ye vurdu

Sosyal medyanın en nefret edilen ismi Robin van Persie… adı “Uçan Hollandalı’dan”, “Yatan Hollandalı”ya evrilen van Persie ile ilgili sürpriz bir iddia ortaya atldı. Ülkesinde Fox Sports'ta yayımlanan ''Kees'in Masası’' isimli programda Hollandalı oyuncu için ilginç ifadeler kullanıldı.

Programın yapımcısı Kees Jansman, “Robin sezon başında dönecekti. Anlaşmalar tamamdı. Takımı bir anda 4.5 milyon euro isteyince herşey değişti. İstanbul’da kalmak zorunda bırakıldı. Bir süredir sakat değil ama Başkan’ın isteği ile oynamıyor. Bir nevi cezalandırılıyor. Robin de buna karşı sosyal medyada taraftarları çıldırtacak paylaşımlar yaparak, yönetimdem intikam alıyor. Amacı Ocak ayında serbest bırakılmayı sağlamak” diyerek van Persie ile ilgili yeni bir tartışma başlattı.

van Persie'den kurtulmak için...

Bu arada Fenerbahçe yönetiminin van Persie’nin profesyonel lisansını amatör lisansa indirerek, Elijf Elmas’a profesyonel lisans çıkarılmasının önüne FIFPro çıktı. Böyle bir uygulamaya gidilmesi durumunda van Persie’nin FIFA’ya başvurarak sözleşmesini bedelsiz olarak alabileceği iddia edildi. Yönetimin ise bu durumda kontenjanı boşaltmak için van Persie’yi sezon sonuna kadar alacaklarını ödeyerek serbest bırakmaktan başka çaresi kalmadı.

van Persie, 2.5 yılda Milli Piyango'dan çok kazandı

Bu arada Milli Piyango’nun yeni yıl ikramiyesi 61 milyon TL’ydi… yani 13 milyon 407 bin 800 euro. Fenerbahçe’den yılda 4.9 milyon Euro garanti para alan van Persie, 2.5 yılda 12 milyon 250 bin Euro’yu cebine attı. Ayrıca Hollandalı oyuncu 91 maçta Fenerbahçe forması giydiği için 20 bin Euro’dan toplam 1 milyon 820 bin Euro daha kazandı. Yani 2.5 yılda 40 atıp 8 de asist yaparak 14.07 milyon Euro’yu cebe indirdi. TL olarak 64 milyon 15 bin TL.

Kaynak: Fotospor

Etiket: robin van persie, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın