21 Haziran 2018, Perşembe


> Rio 2016 > Milli atletlerimize Bolt sürprizi

Milli atletlerimize Bolt sürprizi

Bolt ve Powell, Rio'da milli atletlerimize şans diledi.


11 Ağustos 2016 13:34

Milli atletlerimize Bolt sürprizi

Jamaikalı şampiyon atletler Usain Bolt ve Asafa Powell, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde devam eden 2016 Olimpiyat Oyunları'nda karşılaştıkları milli atletler Emre Zafer Barnes ile İzzet Safer'e başarı dileğinde bulundu.

Türkiye Atletizm Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, olimpiyat oyunlarında 12 Ağustos'ta başlayacak atletizm müsabakaları öncesinde Jamaikalı ünlü sprinterler Bolt ve Powell, Olimpiyat Köyü'nde, Türk Milli Takımı'ndan Emre Zafer Barnes ve İzzet Safer ile bir araya geldi.

Jamaika asıllı Barnes, daha önceden tanıdığı, 9.58 saniyelik derecesiyle 100 metrede dünya rekortmeni Bolt ve 9.72 ile aynı mesafede tarihin en iyi 5. derecesine sahip Powell'a Türkiye'yi anlatırken, 4x100 metre bayrak yarışında ay-yıldızlı takımın da Jamaika ile mücadele edeceğini hatırlattı.

Asafa Powell ise Barnes'ın antrenörlüğünü yapan abisi Donovan Powell sayesinde Türkiye'nin sonuçları hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.

Bolt ve Powell, milli atletlerle fotoğraf çektirirken, birbirlerine yarışlar için şans dilediler.

Emre Zafer Barnes, 100 metrede Jamaikalı yıldızlarla yarışacak. İzzet Safer de 4x100 bayrak takımında mücadele edecek.

Etiket: 2016 Olimpiyat Oyunları Asafa Powell Brezilya Emre Zafer Barnes İzzet Safer Jamaikalı şampiyon atlet Milli atlet Rio de Janeiro Usain BoltHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor