23 Haziran 2018, Cumartesi


> Basketbol > Michael Jordan'dan protesto açıklaması

Michael Jordan'dan protesto açıklaması

Dünyaca ünlü ABD'li eski basketbolcu Michael Jordan, ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde devam eden protestoların "barışçıl" bir şekilde yürütülmesi çağrısında bulundu.


23 Eylül 2016 22:48

Michael Jordan'dan protesto açıklaması

Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Jordan, büyüdüğü ve kolej basketbolu oynadığı Kuzey Carolina eyaletinin Charlotte kentinde salı günü Keith Lamont Scott adlı siyahinin polis tarafından öldürülmesi üzerine başlayan protestoların, "barışçıl" bir şekilde yürütülmesi ve "diyaloğun devam etmesi" çağrısında bulundu.

Açıklamada, Jordan, 43 yaşındaki Keith Lamont Scott'ın ailesine başsağlığı dilerken, "Son üç günde yaşanan trajik olayların ışığında, toplum olarak bir araya gelerek sakin olmamız, şiddet içermeyen şekilde protesto yapmamız ve barışçıl, yapıcı diyaloğa devam etmemiz her zamankinden daha önemli." ifadesini kullandı.

NBA takımlarından Charlotte Hornets'ın da sahibi olan Jordan, açıklamada, takımının seçilmiş liderler ve kanun korucularıyla daha fazla güven, şeffaflık ve anlayışı teşvik etmek ve toplum olarak birlikte iyileşmek ve büyümek için çalışmaya devam ettiğini vurguladı.

Scott'ın vurulduğu gece "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" (Black Lives Matter) üyesi yüzlerce gösterici eylem yaparken, protestoların 3. gecesinde 3 kişinin tutuklandığı, 4 polisin de hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Jordan, temmuz ayı sonunda, ülke genelinde siyahi insanlara ve polis memurlarına karşı şiddeti eleştirerek, "Son zamanlarda kötüye giden bölücü söylem ve ırksal gerginliklerle ilgili üzgünüm ve sinirliyim" ifadelerini kullanmış ve farklı ırkların haklarını savunan ve polislerden oluşan iki ayrı derneğe birer milyon dolar bağış yaptığını duyurmuştu.

Etiket: Michael JordanHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor