24 Haziran 2018, Pazar


> Beşiktaş > Metin Albayrak'tan Gomez müjdesi!

Metin Albayrak'tan Gomez müjdesi!

Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Alman golcüleri Mario Gomez'in gelecek sezon da siyah beyazlı formayı giymeye devam edeceğini söyledi.


07 Mayıs 2016 23:50

Metin Albayrak'tan Gomez müjdesi!

Kanal 24'te yayınlanan Anlık Skor programına konuk olan Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak, yarın Galatasaray'la oynayacakları kritik derbi karşılaşması öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, sezonu şampiyon tamamlamasalar bile teknik direktör Şenol Güneş'le yola devam edeceklerini ve Mario Gomez'in de gelecek yıl takımda kalacağını ifade etti.

Metin Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde

"Galatasaray maçını kazanırsak şampiyon olduk diyemeyiz"

"Galatasaray'ı yenersek büyük avantaj elde ederiz diye düşünüyorum elbette çok kolaylarız Ancak şampiyon olduk diyemeyiz. Yani iki hafta daha var ve matematiksel olarak rakibimizin de oynayacağı maçlar var. Maçlar oynanmadan bir şey söylenmez sonuçta.

Fakat hiçbir çekincemiz yok. Biz kendimize çok güveniyoruz, takımımıza çok güveniyoruz. Bir şeyin altını çizmek istiyorum; Beşiktaş olarak geçtiğimiz sezonda daha kırılgan bir yapıya sahiptik. Takım refleks gösteremiyordu. Bu sene kazanamadığımız iyi oynamadığımız maçlar vardı. Mesela Kasımpaşa maçı mağlup olduk ama arkasından iyi geri döndük. Fenerbahçe’ye yenildik ardından Konya’ya gittik. Ziraat Kupası'nı kaybettik orada fakat yine iyi geri döndük. Takımın içinde bu sene hem Türk oyuncularımız daha tecrübelendi hem de daha tecrübeli yabancı oyuncularımız var. İyi bir takim ruhu oluşturduk tabi Şenol Hoca'nın da bunda çok katkısı var, Bizim kendimize güvenimiz tam."

"Gökhan'ın sakatlığını fark edemedik"

"Gökhan Töre, Fenerbahçe maçında ağır bir darbe aldı fakat ne o ne de biz sakatlığı fark edemedik. Konya maçında tekrar aynı yerden darbe aldı. O karşılaşmadan sonra ana damarında darbeye dayalı bir sakatlık oluştu o yüzden geriye dönüşü de kolay olmadı. Fakat artık sakatlığı yok takımla çalışmalara dahil oldu."

"Şenol Güneş'le devam edeceğiz"

"Hocamızı çok seviyoruz, o bizi seviyor, taraftarımız da çok seviyor. Kan uyuşması oldu, birbirimize çok alıştık. İyi bir ağabey kardeşliğimiz var. Egolar hiç yok, tamamen Beşiktaş'ın menfaatleri hedef... Tek hedefimiz şampiyon olmak. Ama şunu söylemek istiyorum. Türkiye'de insanlar maalesef herhangi bir başarısızlıkta muhakkak birilerine atıfta bulunarak birilerinin kellesini almak ister. Ancak sürekli başarı elde etmek istiyorsanız ısrar edeceksiniz istikrar olacak. Yani hocamızı biz seviyoruz o da bizi seviyor, şampiyon olmasak da hocamızla devam edeceğiz."

"Mario Gomez'de herhangi bir problem olmayacak"

"Mario ile ilgili şunu söyleyeyim. Mario ile biz sezon sonu lig bittikten sonra oturup konuşacağız. Kendisi burada çok mutlu, ailesi burada çok mutlu. Bize çok uydu biz de ona çok uyduk. Biraz evvel dediğim gibi, Şenol Hoca'yla olduğu gibi kan uyuşması oldu. Bence burada hayatının ikinci baharını yaşıyor. Tabii ki hayat profesyonellik, fakat burada kalmayı arzu ediyor. Sezon sonunda oturup konuşacağız büyük ihtimalle anlaşacağız he hangi bir problem olmayacak.

"Savunmaya transfer yapacağız"

Şampiyonlar Ligi bizim kulübümüze hem maddi hem manevi anlamda çok katkı sağlayacak. O nedenle takıma bazı takviyeler yapmayı düşünüyoruz. İlk olarak geri hatta takviye yapmak istiyoruz. Şimdi savunmada eksik var gibi gözüküyor çünkü Rhodolfo sakatlandı ancak geri gelecek. Ersan'ı verdiğimizde siz de biliyorsunuz oraya Rhodolfo, Marcelo ve Alexis Delgado transferlerini yaptık. Baktığınızda kâğıt üzerinde doğru hamlelerdi ama hayat bu, sporun içinde doğasında var, sakatlığı kimse öngöremiyor. Rhodolfo bugün orada olup oynasaydı çok daha farklı olacaktı. Ama biz yine de büyük bir takımız. Geniş bir kadromuz var. Herkes elinden geleni yapıyor. Yeri geldi Necip oynadı görevini yaptı. Şimdi Tosic oynuyor, Kayseri maçında sıfır hatayla oynadı.  Bizim öncelikli hedefimiz şampiyonluk. İnşallah şampiyon olacağız ondan sonrasında da gerekli yerlere gerekli transferleri yapacağız.

Kaynak: Kanal 24

Etiket: Metin Albayrak'tan Gomez müjdesi!Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor