25 Mayıs 2018, Cuma

> Ali Gürel > Mete Kalkavan hakem değil...
Ali Gürel

Mete Kalkavan hakem değil...

03 Ekim 2016 08:20

Fener - Osmanlı maçının kritiğine geçmeden, öncelikle maçın hakemi Mete Kalkavan'a uzunca bir paragraf açmak gerekir...


FENER- OSMANLI MAÇININ KRİTİĞİNE GEÇMEDEN, ÖNCELİKLE MAÇIN HAKEMİ METE K. ‘YA UZUNCA BİR PARAGRAF AÇMAK GEREKİR...

ÇÜNKÜ; BİR HAKEMİ ELEŞTİRİRKEN, SADECE VERDİĞİ VEYA VERMEDİĞİ PENALTI KARARI NEDENİYLE YARGILAMAK, NE DERECE HAKSIZLIK OLURSA, AYNI ŞEKİLDE, MAÇ İÇERİSİNDE, BİR TAKIMI NASIL İNCE İNCE DOĞRADIĞINI GÖRMEK, ANCAK BUNU YAZMAMAK  DA, OKUYUCUYA AYNI DERECEDE SAYGISIZLIK OLUR..

ŞİMDİ METE K. MAÇI NASIL KATLETTİ SIRALAYALIM…

1- DK 9 ‘ DA REGATTİN TOPLA BİRLİKTE VOLKAN’ IN ÜZERİNE DOĞRU HAMLE YAPIYOR, TOPU AYAĞINDAN AÇINCA AYAĞINI ÇOK NET BİÇİMDE VOLKAN’ IN TOPA UZANAN AYAĞINA TAKIP DÜŞÜYOR.. VERİLMESİ GEREKEN KARAR: HUCUM OYUNCUSUNA SARI KART VE AUT..VERİLEN KARAR: PENALTI…

2- DK. 29 M. GÜVEN V. ŞEN’ İ İNDİRİYOR, VOLKAN ALDIĞI DARBE SONUCU YERDE KALIP SAKATLANIYOR VE TEDAVİ GÖRÜYOR.

VERİLEN KARAR V. ŞEN ALEYHİNE FAUL.. ANLAŞILAN O Kİ, VOLKAN KENDİ KENDİNİ SAKATLAMIŞ(!)

3- DK. 50’ DE YİNE V. ŞEN, RAKİP CEZA ALANINA GİRMEK ÜZEREYKEN, KORAY İLE BİRLİKTE YAN YANA KOŞUYOR.. KORAY’ IN OMUZ DARBESİ İLE DÜŞÜYOR.. YANİ FAULE MARUZ KALIYOR, HATTA YİNE SAKATLIK GEÇİRİYOR VE TEDAVİ GÖRÜYOR..

KARAR: HAKEM KORAY LEHİNE FAULE KARAR VERİYOR…

4-DK. 53’ DE YİNE KONTAK NOKTASI M. GÜVEN İLE V. ŞEN ARASINDA…

M. GÜVEN’ DEN BARİZ KALÇA DARBESİNİ ALAN V. ŞEN DÜŞÜYOR VE SAKATLIK GEÇİRİYOR..
KARAR: YİNE OSMANLI LEHİNE FAUL..

YUKARIDAKİ ÖRNEKLERİ ÇOĞALTMAK, HATTA BANA AYRILAN YERİN TAMAMINI, METE K. YA AYIRMAK MÜMKÜN AMA, FAZLA SIKMAMAK ADINA BURADA BİTİRELİM..

UNUTMADAN; MAÇ SONRASI ERMAN TOROĞLU’ NUN HAKEM İÇİN “ …BU ADAM HAKEM FİLAN DEĞİL..  POZİSYONUN DA PENALTI İLE ALAKASI YOK.. “ demiş olmasını da hatırlatıp, konuyu hepten kapatalım..

Şimdi tam da bu noktada,  Y. NAMOĞLU’ NU BURADAN AÇIK VE NET OLARAK  UYARALIM..

M. H. K.  METE K. VE ONUN GİBİ, ART NİYETLE SAHAYA ÇIKAN ARKADAŞLARA MAÇ VERMEYE DEVAM EDERSE, Y. NAMOĞLU HAKKINDA BİR DOSYA AÇACAĞIM VE BUGÜNE DEK, ÖZELLİKLE ÜÇ BÜYÜKLERİN MAÇLARINA VERDİKLERİ HAKEMLERİN YAPTIĞI ART NİYETLİ(!) HATALARI TEK TEK AÇIKLAYACAĞIM..

HATTA BUNUNLA DA YETİNMEYİP, DOSYANIN BİR ÖRNEĞİNİ ÖZELLİKLE SN. AZİZ YILDIRIM’A DA GÖNDERECEĞİM.. O ZATEN GEREĞİNİ YAPACAKTIR..

ŞİMDİ SİZE YERİ GELMİŞKEN, AYNI MANTALİTEYE SAHİP OLAN VE BU NEDENLE, HAKKINDA “SARAÇOĞLU STADINA GİRİŞ YASAĞI OLAN” ÖZGÜR Y. NIN GÜNDÜZ OYNANAN GS- ANTALYA MAÇINDA, MİSAFİR TAKIMIN MAÇI ÖNDE GÖTÜRDÜĞÜ DAKİKALARDA, ATTIĞI 2. GÖLÜ, NİZAMİ OLMASINA RAĞMEN, NASIL İPTAL ETTİĞİNİ DE Y. NAMOĞLU’ NA SORALIM..

BAKALIM CEVAP VERECEK Mİ?

BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİMİZE KATILMAYANLARA VE/VEYA MERAK EDENLERE, AHMET ÇAKAR’IN ADI GEÇEN HAKEMLE İLGİLİ, MAÇ SONUNDA ATTIĞI TWEET’E BAKMALARINI AYRICA TAVSİYE EDERİM..

TEKRAR MAÇA DÖNELİM..

FENERBAHÇE’NİN; SON ÜÇ MAÇTA OYUN FORMATINI DEĞİŞTİRİP,  “SAHANIN HER YERİNDE RAKİBE BASKI YAPARAK VEYA RAKİPTEN DÖNEN 2. TOPLARI KAPARAK, HIZLI HÜCUMLA” POZİSYON BULDUĞUNU, BÖYLECE ÇOK FAZLA ZORLANMADAN KAZANDIĞINI YAZMIŞTIK..

PEKİ DÜN AKŞAM NE OLDU?

MAALESEF İLK YARIDA SERGİLENEN OYUN ANLAYIŞI İLE, YUKARIDA ANLATIKLARIMIZIN TAMAMEN TERSİ OLDU..

SENELERDİR VAZ GEÇİLMEYEN, YAN PAS- STOP PAS ALIŞKANLIĞI GERİ GELİP, RAKİP TAKIM DA TAM AKSİNE, HUCUMCULARI VASITASI İLE SÜREKLİ ÖNDE BASKI YAPARAK F. BAHÇE’Yİ HATAYA ZORLAYINCA, İLK 45 DAKİKA TÜMÜYLE KAYIP OLARAK KAPANDI..

RAKİBE ÖZELLİKLE ORTA ALANDA GENİŞ BOŞLUKLAR VERİLDİĞİ GİBİ, 3. BÖLGEDE TOP KAPMAKTA DA ZORLANINCA, ŞAMPİYONLUK ADAYI POZİSYON DAHİ BULAMADI..

BU ARADA; ÖZELLİKLE ŞENER VE İSMAİL’İN BEKLENTİLERİN ÇOK UZAĞINDA KALDIKLARININ, NE SAVUNMA, NE DE HÜCUMDA, TAKIMA KATKIDA BULUNAMADIKLARININ ALTINI ÇİZELİM..

ADVOCAAT; 2. DEVREYE OZAN- V. PERSİE DEĞİŞİKLİĞİ İLE BAŞLAYIP, RAKİP TAKIMDA DA 3 GÜN ÖNCE MAÇ YAPMIŞ OLMANIN YORGUNLUĞU BARİZ OLARAK ORTAYA ÇIKINÇA, TABLO DEĞİŞTİ..

FENERBAHÇE; İYİ SONUÇ ALMAK İÇİN, TAKIM HALİNDE ELİNDEN GELENİ YAPTI, HATTA V. PERSİE’ NİN GOLÜ İLE BERABERLİĞİ DE YAKALADI.. ANCAK BU GAYRET, METE K. NIN DA SAYESİNDE, GALİBİYET İÇİN YETMEDİ..

SON SÖZ: BU HAKEMLERLE, BU LİG ZOR BİTER.. Y. NAMOĞLU ŞAPKAYI ÖNÜNE ALIP İYİ DÜŞÜNMELİ.. ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN BAZI TAKIMLAR İTİLİRKEN, ÖZELLİKLE FENERBAHÇE BARİZ HAKEM HATALARI SONUCU AŞAĞI ÇEKİLİRSE, BU SEZON SÜREKLİ HAKEMLERİ KONUŞMAK ZORUNDA KALIRIZ, DAHASI DA M.H.K. BU YÜKÜN ÜLTINDAN KALKAMAZ..
BİZDEN SÖYLEMESİ..