27 Mayıs 2018, Pazar


> Galatasaray > Meşaleler konusunda şok iddia! G.Saray'ın başı yanacak!

Meşaleler konusunda şok iddia! G.Saray'ın başı yanacak!

Cumartesi akşam yaşanan meşale terörü sonrasında Galatasaray'ın ceza alması kesinleşti.


15 Ağustos 2016 01:23

Meşaleler konusunda şok iddia! G.Saray'ın başı yanacak!

Galatasaraylı taraftarların yoğun güvenlik önlemlerine rağmen Konya Arena'ya 10'larca meşale 100'lerce de maytap sokmaları Cumartesi akşam oynanan Süper Kupa finalinin önüne geçti. Taraftarların yaktığı meşaleler yüzünden kaleci Muslera kendisini sakatlayacak kadar sinirlendi. Bu olayla ilgili sürpriz bir iddia gündeme geldi. Stat içinde bulunan kamera görüntülerinin incelenmesiyle, stadın kullanılmayan depolarında saklanan meşalelerin taraftarlara görevlilerce dağıtıldığı iddia edildi. Kale arkası tribününün altında bulunan depo benzeri odadan meşalelerin, formaların içine gizleyerek tribüne taşındığının yansıdığı bildirildi. Emniyet'in bu görüntüleri incelediği ve pek çok görevli hakkında da bir soruşturma başlatılabileceği bildirildi.

Meşale yakanlara hapis cezası geliyor

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna muhalefet eden ve açık kimlik bilgileri tespit edilen taraftarların bazıları yakalandı. Sayısı henüz net olmamakla birlikte 15'ten fazla taraftar spor müsabakalarını seyirden yasaklandı. Haklarında kanuna muhalefetten işlem yapılmak üzere Emniyet'e sevkedildi. Ayrıca olaylara karışan diğer şahıslarında bilgilerinin tespitinin yapıldığı bildirildi. Bu arada Konya Savcısı'nın 6222 yasalı kanunun 13/2 maddesine göre meşale yakanlar için 3’er aydan 1’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açacağı da bildirildi.

Meşale Bolivya'da bir çocuğu öldürmüştü

Meşaleler futbolun düşmanı. Birkaç yıl önce Bolivya’da oynanan ve 1-1 biten San Jose-Corinthians Libertadores Kupası’nda büyük bir trajedi yaşanmıştı. Corinthianslı taraftarların attığı bir meşale 14 yaşındaki Bolivyalı bir taraftarın yüzüne gelmişti. Kevin Beltran Espada isimli çocuk yaşamını yitirirken, 12 Corinthians taraftarı cinayetten gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

100 bin TL veya 1 maç saha kapama

Cumartesi akşam yaşanan meşale terörü sonrasında Galatasaray'ın ceza alması kesinleşti. Fakat bu cezanın yeni sezonun ilk maçında olması nedeniyle 100 bin TL ile sınırlı olacağı iddiası ortaya atıldı. Sarı-kırmızılı yönetimin beklediği en ağır cezanın ise 1 maç saha kapama olduğu ise gelen bilgiler arasında.

Galatasaray'ın meşale savunması hazır

Konya Arena'da yaşanan ''meşale terörü'' sonrasında Galatasaray'ın PFDK'ya sevkedilmesi ve saha kapamaya varan cezalar almasının gündeme gelmesi panik yarattı. Ligin ilk iki veya üç haftasında TT Arena'nın kapanması ve maçların seyircisiz oynanma riskine karşı sarı-kırmızılılardan sürpriz bir hamle geldi. Galatasaray yönetimi gelebilecek herhangi bir cezaya karşılık olarak hazırladığı savunmasında, ''TFF Süper Kupa maçında tribün düzenlemesi ve organizasyon hakkı TFF'ye ait'' olduğunu belirterek atılan meşalelerden kendilerinin sorumlu tutulamayacağı tezi üzerinden savunma yapmaya hazırlanıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasaray, meşaleHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 1 Yorum

siz meşale yakanları yakalayıp cezasını uyguladıktan sonra kamuoyuna duyurmayın, en kolay ceza olan saha kapatmayı verin. bu çare olsaydı sonucunu bir kez olsun görürdük!

kaptan - 10:29 15-08-2016Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor